14. Jirka Dymák (Matěj Kuncíř)
21. vlastní
43. Anton Olchovoj (Ivo Kurhajec)
52. Richard Duben (Anton Olchovoj)

Ve 3. kole jsme narazili na svém domácím hřišti na tým Lynx. Po slušném výkonu můžeme být spokojeni s výhrou 5:3, užívat si druhou výhru v řadě a zatím vydařený vstup do sezóny.
K třetímu zápasu sezóny jseme zpočátku nastupovali pouze s šesti hráči, opozdilci Ivoš a Matěj se ale po pár minutách stihli zapojit do hry. Chyběl nedoléčený Lukáš, oba Michalové a tradičně Petr. V úvodu se hrálo opatrně, soupeř hrozil převážně po rychlých nábězích po standardních situacích, my jsme se spoléhali na brejky a nakopávané míče.
Brzy se nám povedlo skórovat z obou těchto situací. Nejdřív Pavlův nákop skončil přímo v bráně soupeře, když se velmi nejistý gólman Lynxu věnoval spíše souboji s Tomášem. Po pár minutách se nám podařilo proměnit rychlý kontr, když Anton vybojoval míč, posunul do lajny Matějovi a Jirka dával už do prázdné - 2:0.
Pohodlný náskok nás měl uklidnit, bohužel nás ale uspokojil až moc a přenechali jsme aktivitu soupeři. Ten se prezentoval jednoduchou hrou na hrotového hráče, který rozdával míče spoluhráčům do druhé vlny přímo do zakončení, ale také občas předvedl i sólovou akci. Nejdříve se soupeři podařilo velmi lacino snížit do prázdné branky po fatálním nedorozumění Pavla a Matěje. Ani jsme se nestačili rozkoukat a po chybě ve středu hřiště se přes nedůrazného Otu stejný hráč prosadil přízemní střelou. Naštěstí se nám po pár minutách podařilo vrátit vedení na svou stranu, když Tomášův střílený centr si srazil do vlastní sítě obránce při souboji s Richardem. Poločas tedy skončil náším vedením 3:2.
Druhá polovina se nesla v duchu větší aktivity soupeře, my jsme se spíše bránili a vyráželi do rychlých kontrů do rozhozené obrany. Několik slibných akcí nedokázal ideálně vyřešit Matěj, Richard a ani celý zápas ve svém stínu hrající Ivoš. V této fázi zápasu se spíše bojovalo než hrálo, rozhodčí ovšem nechával hře spíše volnější průběh.
Další náš gólový úspěch jsme si nechali na rozehrání rohového kopu. Po ose Tomáš – Ivoš – Anton poslední jmenovaný zkušeně zakončoval do protipohybu soupeřova brankáře. Hráči Lynxu nás poté sevřeli, ale naráželi na naší obranu v čele s Pavlem. Po jednom z jeho nákopů skončil opět míč v soupeřově brance, když se do druhého poločasu vystřídavší gólman věnoval souboji opět s Tomášem, ale k překvapení všech rozhodčí nesmyslně odpískal náš faul.
Pátý gól se nám podařilo vstřelit ke konci zápasu, v nepřehledné situaci se prosadil nadvakrát střílející Richard. Soupeř se vzmohl už jen na kosmetickou korekci výsledku. Víc už se nestalo a my můžeme slavit druhou výhru v řadě.

Soupeř zřejmě nebyl z těch lepších v naší skupině, přesto naše hra nebyla zlá, ale rychlé vyrovnání na 2:2 by pro nás mělo být důrazným varováním. Do dalšího zápasu by chtělo zapracovat na brání standardních situacích a více klidu v předfinální fázi. Nutno podotknout, že jsme se opět prezentovali týmovým a bojovným výkonem.
Hráč zápasu: Anton Olchovoj      Profil...      Statistika...

V dnešním zápase bylo težké vybrat jednoho háče, který v našem týmu dominoval. Volba padla tentokrát na Antona, který byl platný na obou koncích hřiště, hrál s velkým nasazením a hlavně se postaral o vítězný gól.

Sviňmetr : 6.5 sviní (velmi kvalitní)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : já jen chci říct, že první a druhej gol byl naopak :p Jinak pěknej zápas a docela fajn soupeř, ale moc sranda s nim nebyla no

Anton Olchovoj a jeho komentář k zápasu : Pavel má pravdu, že první a druhej gol byl naopak. "...přes nedůrazného Otu se soupeř prosadil přízemí střelou – 2:2" - ten gol byl kvůli mé chybě. "52.Richard Duben (Tomáš Rosenberger)" - myslím, že má být "52.Richard Duben (Anton Olkhovoy)" ))

Tomáš Rosenberger a jeho komentář k zápasu : Sry, dělal sem to narychlo, něco mi ulítlo. Mělo by to být opraveno, ikdyž u toho prvního gólu si moc jistej nejsem :-). Jinak celkem slušnej zápas. Jedn tak dál.