Místo : Podvinný Mlýn
Zápas : 2.kolo Hanspaulka
Výsledek : 1:0 (1:0)

16. Michal Malý

Bodovou ztrátu z prvního utkání se nám podařilo smazat při návratu na domácí hřiště, v těžkém utkání jsme udolali Kanálpucers nejtěsnějším rozdílem 1:0 a po dvousezónní době temna opět rozjeli sezónu relativně slušně. Jedinou branku hektického duelu, ve kterém jsme se po většinu času spíše bránili, vstřelil už v první půli Michal.
K zápasu jsme se dostavili ve stejném složení jako minule, jen ještě navíc chyběl Petr, čili jsme měli jen jednoho na střídání. Soupeře bylo sice jako much, ale naštěstí pro nás žádný velký tempofotbal nepraktikoval. Většinu akcí hrál přes svého nejlepšího hráče na hrotu, s nímž jsme v obraně s různým procentem úspěšnosti zápolili až do konce.
V první půli jsme se nevyhnuli řadě zákroků za hranicí pravidel, zvlášť Ota byl blízko žluté kartě. To soupeře značně znervózňovalo, rozhodčí se ale rozhodit nenechal. Kanálpucers se v první půli snažili místy kombinovat a při nás několikrát stálo štěstí (a Matěj). Soupeř ale nic neproměnil a tak byl potrestán.
Rozhodující moment utkájí se zrodil vlastně tak nějak nenápadně. Jirka s Richi udělali trochu rozruchu na straně vápna, gólman míč jen vyrazil před sebe a přičiněním Michalovy dobře postavené nohy se vrátil zpět do opuštěné branky. Možná trochu kuriózní moment, každopádně vedli jsme a to soupeři na klidu rozhodně nepřidalo.
V druhé půli se hrálo opticky na jednu branku, vyloženou šanci a kromě jedné série tří rohů ani souvislejší tlak si soupeř nevytvořil. My sice nedokázali vpředu příliš podržet míč a ulevit obraně, přesto jsme se dostali do dvou šancí. Jirkova samostatná akce by si gól zasloužila, Richiho tutovka po Tomášově přihrávce po něm dokonce volala, jenže Richi poloodkrytou branku vůbec netrefil.
Soupeř se nažil zjednodušit hru a místy i nakopával míče, my jsme v obraně často hráli dost chaoticky, jenže Kanálpucers byli gólově bezzubí. My jsme tak s vypětím všech sil zlaté dva body uhájili a poprvé od loňského zápasu s Lipodurem neinkasovali.

Jedno otřepané fotbalové rčení hovoří o tom, že velké zápasy nevyhrávají krásné góly a to se ukázalo být pravdou i tentokrát. Na to, jak jsme hráli my, co soupeř a tak dále si za pár týdnů nikdo nevzpomene, my jsme dali gól, soupeř ne, vyhráli jsme a máme dva body. Tečka.
Hráč zápasu: Michal Malý      Profil...      Statistika...

V tomto zápase nikdo nijak zvlášť nevyčníval, takže koho jiného zvolit nejlepším hráčem, když ne střelce vítězného gólu?

Sviňmetr : 5 sviní (standard)

Richard Duben a jeho komentář k zápasu : Ta šance mě mrzí, ale jsem rád, že to nemělo vliv na výsledek. Příště už se snad trefím...:)

Tomáš Rosenberger a jeho komentář k zápasu : Důležité body, ale do příště máme co zlepšovat :-)