Výsledek : 3:1 (0:0)

42. Anton Olchovoj (Ivo Kurhajec)
48. Tomáš Rosenberger (Ivo Kurhajec)
50. Matěj Kuncíř

Modrý Svině vstupily do fotbalového jara vítězně. V přátelském utkání na Děkance jsme díky zlepšenému výkonu v druhém poločase porazili F3N FC B 3:1, když se trefili postupně Anton, Tomáš a Matěj, u první dvou gólů asistoval Ivoš. Soupeř snížil až za rozhodnutého stavu.
Po drobných organizačních problémech, kdy se na polední chvíli utkání přesouvalo na náhradní hřiště, jsme se na Děkance sešli v okleštěné sestavě. Chyběli nachlazení Jirka s Richim, nováček Lukáš i Michal Stodola s Petrem. Naopak po delší obsenaci se do sestavy vrátil Michal.
První půle příliš fotbalové radosti nenabídla. Soupeř hrozil z brejků a rychlých kombinací, vyloženou příležitost si ale nevypracoval. My jsme byli po většinu času v ofenzívě tradičně jaloví, v jediné větší šanci dostal spoustu prostoru na pravém křídle Michal, jenže místo střely těsně před vápnem ještě nahrával.
Po přestávce se hra oboustranně zlepšila, což bylo z naší strany způsobeno primárně větší sázkou na útok. Ovšem zvýšená aktivita směrem dopředu byla vykoupena slabší obrannou činností a soupeř se tak několikrát dostal do nebezpečního přečíslení. V největší šanci stál Anton sám proti čtyřem útočícím hráčům, ale těžkou situaci zvládl, za Pavlem pak dvakrát zazvonila tyč a další gólové střely náš gólman pochytal.
Na druhé straně měl další dobrou šanci po závaru Michal, Antonova hlavička po rohu těsně minula tyč a aktivní Ivoš se přes trojici bránících hráčů na vápně nakonec neproháčkoval. Netrefil se ani z tradičního výkopu Pavel, proti bylo břevno. Uspěla tak až na první pohled nepříliš nebezpečná akce. Po odkopu soupeře vracel Ota míč před branku, tísněný Ivoš stačil posunout balon na křídlo nabíhajícímu Antonovi a ten naprosto nehlídaný nedal gólmanovi šanci.
Vstřelená branka nás dostala do pohody a během následujících pěti minut jsme prakticky rozhodli zápas. Nejdřív Matěj vyslal za obranu Ivoše, který si periferně všimnul volného Tomáše, kterému stačilo doklepnout do prázdné branky. A vzápětí Matěj využil zmatku v obraně F3N a přes hlavu s pomocí gólmana zvýšil už na 3:0.
Soupeř ale byl nehledě na skóre nadále nebezpečný a kdyby dokázal řešit své brankové možnosti o něco jednodušeji, měli bychom asi velké problémy. Takhle se ujala až v závěru střela zdálky, kterou jemně tečoval Matěj a tyč v tomto případě Pavlovi příznivě nakloněna nebyla. Nutno ale podotknout, že soupeř si za aktivitu alespoň jeden gól zasloužil.

První utkání po dlouhé pauze je vždycky těžké a v prvním poločase to bylo vidět. Po pauze jsme se zlepšili, hráli více dopředu a dokázali využít některé šance. Na druhou stranu jsme si v obraně občas počínali dost lehkomyslně a to by kvalitnější soupeři dokázali nemilosrdně potrestat. I vzhledem k absencím bude reálnou ukázkou naší síly a možností spíš až Svině Cup.
Hráč zápasu: Anton Olchovoj      Profil...      Statistika...

Už v prvním poločase patřil k nejaktivnějším, vstřelil důležitý první gól a měl i další šance.

Sviňmetr : 6 sviní (standard)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Aaaachjo, zas to nejdůležitější tu neni a to je to, že sem nastřelil břevno, pochytal dva jistý goly a je zde špatně popsán inkasovaný gol, to jemná teč nebyla :D Ne, pěknej zápas ale spíš soupeř nehrál nějak oslnivě

Tomáš Rosenberger a jeho komentář k zápasu : Na začátek slušnej zápas, všichni se snažili a makali. Pořád je ale co zlepšovat. Doufám, že se sejdem na turnaj a něco uhrajem. Jinak Pája kvalitní výkon na čáře a standartní břevno na druhé straně :-D.