Zápas : 9.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:2 (1:1)

27. Matěj Kuncíř
59. vlastní

V dalším záchranářském duelu s Rohožníkem a zároveň dvoustém utkání v historii klubu jsme byli blízko porážce, dvakrát prohrávali, ale nakonec jsme s velkým štěstím dokázali vybojovat remízu, která nás opět o podstatný kus posunula blíž k udržení v soutěži.
Na jubilejní zápas si vedle několika diváků, kterým je potřeba poděkovat za podporu, našlo cestu i osm Sviní, což je nejvíc od 2. kola. Po mírném počátečním zdržení kvůli absenci rozlišovacích dresů u soupeře jsme naskočili do utkání, které mohlo v ideálním případě stvrdit naši šestiligovou příslušnost i pro jaro.
Bohužel, ideální scénář se začal kazit už od úvodu. Rychle jsme totiž inkasovali, když střelu z úhlu smolně tečoval těsně před gólmanem Matěj. Soupeř nás díky třem technickým hráčům v ofenzívě trápil celý zápas, v první půli si už ale vytvořil jen jednu velkou šanci, zato však stoprocentní.
Naprosto zbytečná ztráta míče u soupeřovy branky stále u zrodu rychlého brejku a mohli jsme být rádi, že osamocený útočník namířil v situaci dva na jednoho namířil svou střelu jen do tyče. Pár minut před poločasem se nám podařilo vyrovnat, když Matěj vybojoval v lehce nepřehledné situaci míč a dopravil ho do poloodryté branky.
Druhá půle nabídla pěkné akce na obou stranách, v poli byl zápas vyrovnaný, ale větší šance měl přeci jen Rohožník. Po přímém kopu trefil tyč a chvíli před koncem selhal jeden z jeho útočníků před prázdnou brankou, když slabou střelu namířil jen do Pavla. V té chvíli už jsme znovu prohrávali po individuální akci soupeře, který začala nedohraným soubojem na polovině hřiště a Pavel byl bezmocný.
Inkasovaná branka nás nesrazila a bojovali jsme o naději dál. A v závěru jsme byli za snahu odměněni vyrovnáním. Pavlův výkop směřoval na v útoku číhajícího Petra, výš ale vyskočil jeho strážce. Což bylo vlastně naše štěstí, protože jeho zpětná hlavička přeletěla možná zbytečně vybíhajícího gólmana a zapadla do branky.

Soupeř měl možná jasnější šance, celkově jsme si ale za předvedenou hru bod zasloužili. Vzhledem k příštímu zápasu je ale otázkou, jestli nám to bude něco platné.
Hráč zápasu: Petr Gregor      Profil...      Statistika...

Už minule odehrál výborný zápas, i tentokrát minimálně chyboval a má svůj podíl na vítězné brance.

Sviňmetr : 6 sviní (standard)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : pěknej zápas, zápasy s Rohožníkem mám fakt rád :) (jinak ten druhej gol byl z výhozu, když to soupeř nedal do tý prázdný branky)