Výsledek : 3:2 (1:0)

25. Matěj Kuncíř (Ivo Kurhajec)
37. Matěj Kuncíř (Tomáš Rosenberger)
47. Tomáš Rosenberger

Po Fugasu jsme zvládli i druhý z přímých soubojů o záchranu, když jsme doma na Podvinném Mlýně porazili Huňáč 3:2 a stále máme poměrně velkou šanci na záchranu, s čímž po prvních zápasech asi nikdo nepočítal. Po zranění se do naší sestavy vrátil Ivoš, dvěma góly k vítězství přispěl Matěj.
Převážná část první půle byla více o bojovnosti než o fotbale a šancí bylo pomálu. Soupeř spoléhal na dvojici šikovných hráčů v útoku, která nám pohybem dělala problémy, naše nákopy na hrot tentokrát překvapivě slavily úspěch, leč bez gólového vyjádření. O tom, že poločasová přestávce bude veselejší na naší lavičce, rozhodl pět minut před pauzou Matěj, který zblízka procpal do sítě Ivošův aut. Mohli jsme i zvýšit, ale trma vrma v soupeřově vápně skončila jen Tomášovou střelou vedle.
Druhá půlhodinka byla o mnoho zajímavější a na šance a góly bohatší. Bohužel jsme velice rychle o náskok přišli, když přetažený roh napálil do branky neobsazený hráč na zadní tyči. Vyrovnaný stav ale netrval dlouho, po zmatcích v pokutovém území, kdy jsme mimo jiné neúspěšně reklamovali ruku, jsme naštěstí nepřestali hrát, Tomáš přistrčil Matějovi a ten z úhlu trefil krásně vzdálenější šibenici.
Do otevřenější obrany Huňáče jsme mohli přidal i další gól, žádný z rychlých brejků se ale neujal, i když Ivoš trefil tyč. Lépe se vedlo Tomášovi, který napodruhé ve skrumáži uspěl a díky jeho důrazu jsme vedli o dva góly. Už to vypadalo, že díky poklidnému náskoku dovedeme zápas snadno do vítězného konce, jenže pak jsme zbytečně propadli na půlící čáře a soupeř následné přečíslení vyřešil ideálně. Poslední minuty jsme se už spíš jen bránili, životně důležité dva body jsme ale uhájili.

Ubojované, vydřené vítězství, ale právě ta jsou často nejlepší. Zápas sice nerozhazoval fotbalovou krásu plnými hrstmi, ale nechybělo mu napětí ani drama a rozhodne se musel překvapivě početnému obecenstvu líbit. Pro nás dva body znamenají momentálně poměrně klidné postavení v tabulce a s ohledem na další výsledky docela reálnou šanci na záchranu. Pokud dokážeme z příštích tří zápasů uhrát čtyři body, což není nic neproveditelného, zahrajeme si šestku i na jaře, což asi čekal málokdo.
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

Podal jednoznačně nejlepší podzimní výkon, spolehlivě držel obranu a navrch přidal dva důležité góly.

Sviňmetr : 7 sviní (velmi kvalitní)

Tomáš Rosenberger a jeho komentář k zápasu : Dobrej zápas chlapi!

Ota Duben a jeho komentář k zápasu : Tak takhle nějak by to šlo...:-)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : dobrej zápas, bavilo mě to :)