17. --- (Anton Olchovoj)
30. Matěj Kuncíř (Tomáš Rosenberger)
39. ---
40. Pavel Řeháček (Matěj Kuncíř)

V přípravě na podzimní sezónu Hanspaulky jsme na Podvinném Mlýně podlehli týmu Klub odložených mužů. Utkání, které mělo být původně testem možných posil, se nakonec změnilo spíš v bezstarostný fotbálek a prezentaci naší neschopnosti dávat i ty největší tutovky.
Na zápas se dostavilo vinou různých okolností pouze pět hráčů z jarního kádru. Vedle nich započal svůj další návrat do týmu Michal Stodola, poprvé se objevil Tomášův kolega z práce Anton a zahrát si přišel i Richard Mareš z PRKY.
Od prvních minut se hrálo oboustranně celkem ofenzivně a obrana byla až na druhém místě. Předně proto, že defenzíva nebyla prakticky vůbec sehraná a pak také šlo jen o přípravu, kde se na taktiku tolik nehledí. Šancí se rodilo dost a to jak po brejcích, tak individuálních chybách.
Do vedení šel po čtvrthodině hry o něco běhavější soupeř, když se mu podařilo nadvakrát zakončit rychlý brejk. Za nás prakticky vzápětí odpověděl po Antonově přiťuknutí z ostrého úhlu Richard. Ten byl v první půli hodně aktivní a kromě gólu ještě minimálně dva další šance neproměnil.
Pár minut před přestávkou jsme opět prohrávali, když soupeř vystihl naši špatnou rozehrávku a opět jednoduše skóroval. Naopak naše šance zůstávaly nevyužity až do 30. minuty, kdy Tomáš našel Matěje, který se trefil přesně na zadní tyč. Předtím ještě tentýž hráč trefil dvakrát brankovou konstrukci.
Do druhé půle jsme vyměnili gólmana, což sice mělo pozitivní efekt směrem dopředu, kde byl Pavel docela platný, jenže na druhou stranu jsme z prvních dvou střel na branku inkasovali a zas museli dotahovat výsledek. To se nakonec během jedné minuty podařilo, po druhém Richardově zásahu přihrál Matěj do běhu Pavlovi a ten efektně přehodil vybíhajícího gólmana.
Rozhodnutí tak přišlo až deset minut před koncem, kdy nedůrazně pokrytý útočník trefil zpoza vápna z voleje přesně šibenici. Na vyrovnání jsme měli možností dost, Tomáš šel sám na branku, obří dvojšanci spálil střílející Pavel a dorážející Tomáš, Matěj trefil břevno i do třetice a tak by se dalo pokračovat. Na výsledku už se ale nic nezměnilo ani na druhé straně.

Souhra průměrná, byly vidět dobré náznaky i velké mezery, koncovka zvlášť v druhé půli dost žálostná a v obraně nám dělala problémy hlavně rychlost soupeře. Vzhledem k sezóně to ale nic neznamená, otázkou spíše je, jak se budem k zápasům scházet...
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

Kdyby celý zápas nesoutěžil v trefování břeven, mohl dát klidně hattrick a výsledek by vypadal opačně...

Sviňmetr : 4.5 sviní (standard)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Mě se fotbal líbil, dobře sme si nahrávali, vytvářeli si šance (to že všechny nedáme, neznamená, že nám to nejde) zahráli sme si pěknej fotbálek s fajn soupeřem, pak zašli do hospůdky.... tomu řikám super páteční večer :)

Richard Duben a jeho komentář k zápasu : doufám, že v tomhle zápase to byl můj nejhorší výkon za celou sezónu. Byl to vážně děs běs :) Ale tak každej den není posvícení...:) jinak až na obrovský spalování šancí fakt docela pěknej fotbal