Datum : 4.6.2010 18:15
Místo : Děkanka
Zápas : 9.kolo Hanspaulka
Výsledek : 0:2 (0:0)

Důležité utkání v boji po záchranu jsme bohužel nezvládli a na Děkance prohráli s efektivnějšími Co je? 0:2. Velmi nebezpečně jsme se tak přiblížili sestupovému pásmu.
Nic dobrého o výsledku zápasu nevěštila už docházka. V 18:15, tedy v oficiální čas začátku zápasu, byly na hřišti pouze čtyři Svině. Do konce čekací doby dorazili kvůli dopravě už jen dva hráči, takže jsme začínali bez střídání a s Otou v bráně. První desetiminutovku do příjezdu Matěje a hlavně Pavla jsme ale přežili bez úhony.
Po vystřídání gólmana a nástupu Matěje s Ivošem jsme upustili od vyčkávací taktiky a začali hrát naplno. Šance se v prvním poločase střídali celekm rovnoměrně na obou stranách, soupeř z přímého kopu trefil břevno, u nás ho napodobil Lukáš. Možná jsme do poločasu měli trochu více ze hry, ale naše akce většinou končili na výborném brankáři soupeře.
Druhá půle ukázala v plné nahotě rozdíl obou týmu v efektivitě. Zatímco Co je? ve 43. minutě z první kloudnější akce otevřeli hlavičkou na přední tyč skóre, které pak v závěru po individuální akci pojistili, my bychom mohli hrát do rána a stejně bychom gól nedali.
Tomášovi chyběl dvakrát před brankou krok, Richard nedokázal potrestat ojedinělou chybu gólmana, když se dostal příliš blízko před něj, Jirka netrefil ideálně balón před prázdnou brankou a Petrovi se zamotal mč mezi nohama a nepřekonal brankáře ani načtyřikrát. Další akce a zahozená přečíslení radši nepočítat, zkrátka ofenzivní tragikomedie.

Klíčový zápas sezóny, na oblíbeném hřišti a v plné sestavě, počasí ideální a soupeři víceméně o nic nešlo. Co jsme měli chtít víc?