Zápas : 2.kolo Hanspaulka
Výsledek : 1:2 (1:1)

30. Tomáš Gregor (David Straka)

37. minuta

Odveta za podzim se nevydařila, v premiéře na novém domácím hřišti na Podvinném Mlýně jsme smolně podlehli Junioru Motol 1:2, když jsme nedokázali zužitkovat převahu v druhém poločase a naopak v závěru inkasovali.
Do prvního vysočanského souboje jsme vyrazili oslabeni o Matěje, který si po zlomenině nosu z minulého víkendu tři týdny nezahraje. Navíc chyběl i Jirka, takže sestava byla do poslední chvíle tak trochu hádankou. Nakonec jsme díry zalepili z osvědčených zdrojů a mohlo se jít na věc.
Soupeř od začátku praktikoval jednoduchou hru, vzadu se s míčem moc nemazlil a na jednu dvě přihrávky se snažil dostat do koncovky. S tím jsme měli zpočátku trochu problémy, zvlášť když obrana se staženým Ivošem nevypadala úplně sehraně.
Právě Ivoš se dostal do naší první velké šance, Tomášovu přihrávku skrz vápno ale v ideální pozici poslal jen do blízkého potoka. Motol se v této činnosti ukázal být efektivnější. Osamocený útočník si na zadní tyči počkal na centr a z otočky ho napálil mimo Pavlův dosah.
Soupeř přes nabýté vedení nepůsobil zdaleka suverénním dojmem a v závěru poločasu se ukázalo, že i on vzadu chybuje. Vítek zachytil přihrávku při postupném útoku a ihned vyslal do brejku Davida. Ten vyřešil situaci dva na brankáře přihrávkou na Gregiho a gólem do šatny bylo vyrovnáno.
Druhou půli jsme už mohli střílet bez obav ze ztráty balónu v potoce a náležitě jsme toho využívali, leč bez efektu. Gregiho po další skvělé Vítkově přihrávce vychytal gólman, Ivoš s Lukášem se zastřelovali neúspěšně, Davidův volej po Otově centru šel jen do náruče brankáře, Tomášovi chyběl po přízemním centru těsně před brankou krok.
A tak by se dalo pokračovat ještě dlouho. To soupeř mohl z produktivity vyučovat. Stačila jedna zbytečná ztráta, přečíslení a dobře umístěná střela a deset minut před koncem jsme opět prohrávali. Ale podruhé už jsme přes závěrečný tlak vyrovnat nedokázali...

Škoda lehce ztracených dvou bodů, vzhledem k průběhu zápasu by pro nás totiž byla i remíza málo. Jenže byť je to klišé z největších, tak jak chceme vyhrávat, když nedáváme góly?