Zápas : 1.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:3 (0:2)

50. Ivo Kurhajec (Matěj Kuncíř)
53. Ivo Kurhajec (Jirka Dymák)

Vstup do nové sezóny se nám výsledkově ani herně příliš nevydařil. Na Pražačce jsme prohráli s Guatemalskými ještěrkami 2:3, přičemž obě naše branky padly až v poslední desetiminutovce, kdy se dvakrát prosadil Ivoš.
Na první zápas se nás sešlo osm, až na Petra vlastně optimální sestava. Ovšem v první minutě to vypadalo tak, jako by na hřišti nebyl vůbec nikdo. Možná jsme byli myšlenkami ještě v šatně, každopádně soupeř se při postupném útoku dostal do přečíslení dva na jednoho a z první akce utkání skóroval.
Rychlá branka nás psychicky dost srazila a hodnou chvíli trvalo, než jsme se vzpamatovali. Ale jen to začalo vypadat, že bychom mohli předvést směrem dopředu i něco jiného než kupu nepřesnosti, ztratil Lukáš u postranní čáry míč, celá obrana se nepochopitelně stáhla na druhou stranu hřiště a nikým nenapadaný útočník měl volnou dálnici až k brance a moře času na přesnou přihrávku - 0:2.
A mohlo být ještě hůř, o půl generace starší sestava soupeře nás v pohodě přehrávala i rychlostně a mohli jsme děkovat jen mizerné koncovce Ještěrek, že nebylo už do půle po zápase. V naší největší šanci prvního poločasu sice po chybě gólmana tancoval míč po brankové konstrukci, ale to bylo tak asi všechno, co by stálo za zaznamenání.
První minuty druhého dějství se nikoliv překvapivě vyznačovaly naším (bohužel platonickým) tlakem, soupeř v pohodě odolával a když jsme v jedné z jeho mála příležitostí nedokázali účinně odkopnout míč a Pavel potřetí inkasoval, začalo to as našimi akciemi na body být opravdu kritické.
Alespoň do hry jsme se dostali až deset minut před koncem. Ještěrky trochu nepochopitelně zaútočily ve čtyřech, Matěj lobem přes půl hřiště našel Ivoše, který se předtím dokázal odpoutat od obránce a tváří v tvář gólmanovi se trefil přesně k tyči.
Zbývající okamžiky zápasu se odehrávaly téměř výhradně před brankou soupeře, k čemuž pomohl i poměrně brzký druhý gól, po Jirkově přihrávce se trefil znovu Ivoš. Do závěru zápasu jsme vměstnali prakticky všechny naše tutové šance a kdyby Matěj ve své největší příležitosti nemířil z ideální pozice nad a v předposlední minutě nezazvonila ještě jednou tyč, mohli jsme si z Pražačky odvézt víc než jen těsnou porážku.

Dvěma triviálními chybami v obraně jsme soupeři dovolili si už v úvodní čtvrthodině vypracovat pohodlný náskok, který mu pak stačilo jen udržovat. Vzepětí v poslední desetiminutovce sice dává naději, že jsme přes zimu nezapomněli úplně všechno, ale hrát fotbal deset minut z šedesáti prostě nestačí.