34. Tomáš Rosenberger (Matěj Kuncíř)
37. Jirka Dymák (Pavel Řeháček)
49. Lukáš Klimek (Jirka Dymák)
53. Lukáš Klimek

Stíhací jízda za záchranou zdárně pokračuje, po Sakostře jsme si relativně bez větších potíží poradili i s Bleskem a do zápasu sezóny proti Cerveze tak půjdeme v tom nejlepším možném rozpoložení. Kvalitní týmový výkon a absence v sestavě soupeře, který hrál od 20. minuty prakticky ve čtyřech, znamenaly jednoznačnou výhru 7:2 a posun mimo sestupová místa, do neklidného středu tabulky.
Na noční bitvu proti Blesku jsme dali dohromady poměrně silnou, leč nepočetnou sestavu, do které se po delší absenci vrátil Lukáš. Tentokrát ale pouhý jeden hráč na střídání nevadil, soupeř totiž přišel jen v šesti.
Začátek zápasu se nám tentokrát vůbec nepovedl. První minuty sice proběhly bez větších šancí, do vedení ale šel záhy soupeř. Při postupném útoku jsme propadli, míč se dostal k volnému útočníkovi, který si Pavla doslova vychutnal - 0:1.
Poté jsme se do šancí začali dostávat i my, ale zprvu jsem pouze rozchytávali gólmana Blesku. Ten svůj tým později mnohokrát podržel a patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Jeho kouzlo zlomil až Tomáš, jehož nepovedený pokus doklepl do prázdné branky Lukáš.
Brzy nato přišel další klíčový moment. Jeden z hráčů Blesku se v našem vápně nezaviněně střetl s Pavlem, musel dočasně odstoupit a soupeř tak hrál prakticky až do půle jen ve čtyřech. Této výhody jsme ale dokázali využít pouze jednou, když Jirkovu přihrávku dopravil do prázdné branky Matěj.
Jinak jsme zahazovali doslova neuvěřitelné věci, například zadrbané přečíslení čtyři na jednoho bylo doslova urážkou fotbalového boha. Až opět za vyrovnaného početního stavu jsme nakonec dokázali přidat třetí gól, když se těsně před pauzou trefil po samostatném úniku přesně na zadní tyč znovu Matěj.
Druhá půle, to byla prakticky věrná kopie prvních třiceti minut. My předváděli zábavnou směsici pěkných fotbalových akcí a neuvěřitelné střelecké impotence, soupeř s alespoň belhajícím se útočníkem na hrotu využíval každou možnost k útoku, leč Pavel tentokrát nechal Mr. Hydea doma a předváděl to, na co jsme u něj zvyklí - spolehlivý a pouze lehce na efekt hraný výkon.
Soupeř se dostal zpočátku do několika šancí a mohl vývoj zdramatizovat, pak jsme však přidali další dvě branky a definitivně rozhodli. Nejdřív Matěj uvolnil do křídla Tomáše a ten se trefil pěkně placírkou, poté po neúspěšně reklamovaném faulu někteří z hráčů Blesku přestali hrát, Pavel rychle rozehrál na Jirku, který zdálky trefil technickou střelou šibenici.
Otevřený fotbal z obou stran pokračoval i nadále, soupeř si chtěl zbytek zápasu užít bez ohledu na výsledek, my začali hrát klasické představení rozhodnutých zápasů - všechno na Vítka. Ten se sice netrefil, osobní střelecké konto si však v závěru vylepšil jiný z obránců, Lukáš.
Jeho podpis totiž nesly naše dva poslední gólové zásahy. Nejdřív jednoduše skóroval po spolupráci s Jirkou, poté využil velké hrubky obrany a samostatnou akcí dokonal hattrick. V závěru odmítl několikrát rozšíření svého bohatého gólového konta Tomáš a v úplně poslední minutě se dočkal kosmetické úpravy výsledku soupeř.

Na jednu stranu si musíme přiznat, že soupeř byl hodně oslaben, nemohl střídat a v druhé půli hrál s jedním zraněným. Krom toho nedal spoustu dobrých šancí a kdyby měl v sestavě o jednoho dva běhavé hráče víc, měli bychom asi velké problémy. To ale váhu naší výhry zas tolik nesnižuje. Je vidět, že pokud se sejdem ve slušné sestavě a s chutí hrát, jsme naprosto konkurenceschopní proti jakémukoliv týmu na úrovni šesté ligy. Pokud bychom tak trestuhodně nepromrhali celý říjen, mohli jsme mít dnes o čtyři, pět bodů víc a reálně hrát o postup...
Hráč zápasu: Lukáš Klimek      Profil...      Statistika...

Kandidátů bylo tentokrát mnoho, misky vah na Lukášovu stranu převážil třetí vstřelený gól.

Sviňmetr : 7 sviní (velmi kvalitní)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Zápas super, soupeř dobrej a pohodovej, asi rozhodlo to, že sem sundal tu 6, ale z druhý strany, i tak měl Ota s nim rychlostně problémy :D