27. Matěj Kuncíř (Tomáš Rosenberger)
29. Ivo Kurhajec (Tomáš Rosenberger)
34. Matěj Kuncíř
49. Ivo Kurhajec (Pavel Řeháček)

V chladném pátečním večeru jsme konečně zlomili sérii porážek a zejména díky výbornému výkonu v první půli celkem bez problémů přehráli Sakostru 6:4.
Po dlouhé době ve slušné sestavě a hlavně plni odhodlání jsme nastoupili na Děkance k důležitému utkání 7. kola proti Sakostře. Do obrany se vrátil kapitán Matěj, do útoku novou motivací oplývající Jirka a také Michal Stodola. Z ohlášené sestavy nakonec vypadl Richi, který z neznámého důvodu usoudil, že nás bude dost a jeho herní příspěvek tedy nepotřebujeme.
Prvních dvacet minut se hrál celkem vyrovnaný fotbal, ale bez větších šancí. Sakostra se snažila přenášet rychle hru na dvojici hbitých útočníků, my hráli svinskou klasiku - na jistotu vzadu, zastavovat akce už ve středu pole a po zisku míče okamžitě do brejku.
O osudu utkání rozhodla poslední desetiminutovka prvního poločasu, kdy jsme si dokázali vypracovat tříbrankový náskok. Do vedení nás dostala nejdřív vcelku nenápadná akce. Opět velmi agilní Petr uvolnil na levé straně Jirku, ten si na vápně přehodil míč na silnější pravou nohu a poslal míč do protipohybu gólmana.
Za chvíli to bylo už o dvě branky. Celá pětice Sakostry se při našem vhazování stáhla k pravé lajně, Vítek hodil aut na úplně volného Matěje a tomu nezbývalo nic jiného než tuhle obrovskou systémovou chybu soupeře potrestat. Vzápětí se ale Sakostra dostala opět na kontakt, kolmou přihrávku do křídla jsme nedokázali účinně odvrátit a útočník se zdálky po zemi trefil přesně.
Inkasovaný gól nás ale nerozhodil a naše gólové představení pokračovalo. Matěj vybojoval míč, nakopl svůj turbomotor, narazil si s Tomášem a z hranice vápna nedal gólmanovi šanci. Těsně před přestávkou ještě Petrův aut před gólmanem tečoval Tomáš, brankář jej nedokázal zkrotit a Ivoš byl správně důrazný - 4:1.
Kdo by nebyl dostatečně uklidněn historickou statistikou, která nepamatuje, že bychom kdy pustili poločasové vedení o tři góly, tomu dodal klid hned po pauze kdo jiný než Matěj, který se z pozice stopera objevil při forčekingu až před brankářem, který v nouzi trefil pouze Matějovu nohu a dopomohl mu tak k hattricku. Bylo rozhodnuto.
Tedy vlastně nebylo, neboť Pavel usoudil, že čtyřgólový náskok je příliš nudný a rozhodl se nám přidat trochu adrenalinu do žil. Sakostra nejprve snížila střelou z těžkého úhlu, následující zbytečný Pavlův výlet na půlící čáru ještě nepotrestala, jeho další minelu v rozehrávce už ovšem ano a najednou to bylo zas jen o dva góly.
Definitivní klid nám tak dodal až deset minut předs koncem Ivoš, který si na půlce zpracoval Pavlův výhoz a zdálky se trefil krásně k tyči. Gólu se ale dočkal ještě i soupeř. Pavel během jediné minuty předvedl obě své dnešní tváře, když nejdřív fantasticky vytáhl konečky prstů míč mířící pod břevno, aby se o pak okamžiků dále nepochopitelně nechal přehodit z výkopu od branky! Sakostře už jsme ale další šance na zkomplikování situace nenabídli a dokráčeli tak k zasloužené výhře.

Je vidět, že když se sejdeme v adekvátní sestavě, nepolevíme v bojovnosti a dokážem hrát týmově, jsme schopni hrát s každým a každého porazit. Soupeř rozhodně nebyl z nejjednodušších, přesto jsme mu prakticky nedali šanci na zvrácení výsledku a nebýt Pavlova spektakulárního představění, odvezl by si z Děkanky debakl.
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

Opět byl oporou zadních řad, končila u něj většina kombinací soupeře a krom toho neúnavně podporoval útok a pro hattrick si došel se zarputilostí sobě vlastní.

Sviňmetr : 7 sviní (velmi kvalitní)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Já si zápas užil, soupeř byl dobrej, atmosféra taky fajn, a nevidim důvod proč si na konci zápasu nezablbnout, když už je rozhodnuto :D