Zápas : 2.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:2 (0:1)

36. Matěj Kuncíř (Tomáš Rosenberger)
58. Matěj Kuncíř (Richard Duben)

Premiérové vystoupení v podzimní sezóně Hanspaulky nám přineslo zároveň první bodový zisk. Ve Kbelích jsme díky brankám Matěje Kuncíře dvakrát dokázali odpovědět na gólový zásah soupeře a gólem z 58. minuty získali bod za remízu 2:2.
Brzký začátek pátečního zápasu měl samozřejmý vliv na naši sestavu, z pracovních důvodů chyběli Lukáš s Petrem, na poslední chvíli se odhlásil i Gregi. Vzhledem k různorodosti termínů a časů během podzimu ale pravděpodobně ani jednu nenastoupíme kompletní, takže bychom si pomalu měli na tuto situaci zvykat.
Soupeř na tom ale nebyl o mnoho lépe, prvních pár minut odehrál ve čtyřech, převážně před vlastní brankou, leč krátké přesilovky jsme nevyužili. Po příchodu pátého hráče se vyrovnala i hra, ale žádné větší šance nepřicházely. Soupeř si za celý zápas, s výjimkou situace před prvním gólem, nevytvořil téměř žádnou vyloženou šanci, přesto měl míč více na kopačkách a my se museli spíš bránit.
Pokud jsme v utkání Kalpartu v něčem předčili, byl to počet (nevyužitých) gólovek. Do té úvodní se dostal ve skrumáži Matěj, jeho první souboj s gólmanem soupeře však odsoudila k neúspěchu nastřelená tyč. Pak se za obranou zjevil Richi, jenže na střelu levačkou si netroufl a než si připravil balón na silnější nohu, stačil proti němu vyběhnout gólman a jeho následný pokus vyrazit.
Co se nepovedlo nám, dokázala Kalparta v podstatě hned z první nadějnější příležitosti. Matěj na pozici posledního netrefil při odkopu míč a útočník postupoval prakticky z poloviny hřiště sám na Pavla. V koncovce zachoval chladnou hlavu a poločasová přestávka proběhla za pro nás nepříznivého stavu.
I druhou půli jsme odstartovali velkou šancí, Jirka se výborně uvolnil, gólmana ale prostřelit nedokázal. A tak když to nešlo ze hry, zkusili jsme to ze "standardní" situace. Matěj se při Tomášově autu odpoutal na zadní tyči od svého strážce, který místo dohrání akce zbytečně reklamoval faul, a najednou se zjevil úplně sám na vápně, kde z první prostřelil bezmocného gólmana.
Vstřelený gól nás probudil k větší aktivitě a přišly i další šance. K Jirkovi si dvakrát našel cestu odražený míč, avšak v obou případech skončil po jeho zásahu na brankou, pod dvěma příležitostmi v klasické situaci dva na jednoho byl pro změnu podepsán Ivoš, Richi ale na jeho centr těsně nedosáhl a v druhém případě zblokovala přihrávku Michala Stodoly obrana.
Ačkoliv klasické nedáš-dostaneš už s sebou nosí cejch klišé na druhou, i v tomto případě došlo svému naplnění. Osm minut před koncem se po nepřehledné situaci ve vápně dostala znovu do vedení Kalparta. Prohrát po takovémto průběhu zápasu jsme však rozhodně nechtěli a i podruhé jsme byli za svou snahu odměněni vyrovnáním. Richiho přihrávku dokázal křižující obránce pouze tečovat a Matěj operující v tu dobu už na hrotu útoku se štěstím procedil míč za záda gólmana.

Vytvořili jsme si více šancí než soupeř, ten nás ale zas přehrával v poli, v globálním pohledu je tak remíza spravedlivým výsledkem. Až na drobná zaváhání potěšila tentokrát hra obrany, která se od minulého týdne zlepšila velmi výrazně, nechybělo ani nasazení a důraz, hlavně v podání našeho útoku. Jen ta koncovka mohla být o něco lepší, ale snad se i v tomto směru v dalších zápasech zvedneme.
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

Svou chybou se podepsal pod prvním gólem, ale své zaváhání napravil hned dvojnásobně a jeho branky nám nakonec přinesly alespoň bod.

Sviňmetr : 6.5 sviní (velmi kvalitní)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Heh, oba inkasovaný góly dle mne probíhali jinak, ale to je fuk :D Supr zápas, hezký kombinování pozemi a neustálé nabízení se, všichni v pohybu. Soupeř kvalitní a na oko dle mne hezký fotbal :)