42. Tomáš Gregor (Jirka Dymák)
50. Ivo Kurhajec (Jirka Dymák)
55. Tomáš Gregor (Tomáš Rosenberger)
59. Ivo Kurhajec (Tomáš Rosenberger)

V generálce na podzimní sezónu Hanspaulky jsme v bezstarostně vedeném utkání porazili FC Hodko Hills divokým výsledkem 10:6. Po tříleté pauze za nás opět nastoupil Jakub Růžička a poprvé i nová posila Ivo Kurhajec, který se hned uvedl hattrickem, druhý si na své konto připsal Tomáš Gregor.
Do jediného utkání před startem ligové soutěže jsme vstoupili s takřka novou obranou, mezery po absencích Matěje s Lukášem personálně zacelili právě navrátilec Růža a nováček Ivo. V defenzivních řadách však bohužel scházel jakýkoliv vůdcovský element a tak jsme směrem dozadu hráli eufemisticky řečeno dost zmateně.
Soupeř, ač z osmé ligy, ukázal vedle řady nepřesností místy i pěknou kombinaci a prakticky celá první půle byla nejen výsledkově, ale i herně vyrovnaná. Celkem třikrát jsme v ní prohrávali, vždy po prakticky identických brankách - kontrech do rozhozené obrany, která umožnila útočníkům soupeře i několikrát dorážet.
Vždy po gólu Hodko Hills se nám naštěstí podařilo brzy vyrovnat. Jako první přesně zacílil po Růžově pasu Jirka, následně se trefil poprvé v modrém Ivo, kterému před prázdnou branku nabil Gregi a do třetice srovnal stav Tomáš, kterého milimetrovým obloučkem přes obranu našel Vítek.
Hrálo se bezstarostně, nahoru dolů a Pavel v naší brance si zápas vysloveně "užíval". Alespoň trochu si mohl spravit náladu těsně před pauzou, kdy přímo z výkopu překonal svého protějška na druhé straně hřiště. Nutno podotknout, že soupeř brankáře neměl a na místě poslední instance se točili hráči z pole. Ještě předtím konečně ze svých kliček umotal přesnou střelu Gregi a poločasové skóre tak bylo alespoň trochu příznivé.
Druhá půle probíhala v podobném duchu jako ta první, obě strany se předháněly hlavně v nepřesnostech a minelách obránců, Hodko Hills pak přidali i zajímavou schopnost zahodit takřka všechna myslitelná přečíslení nebo ještě lépe překopnout i prázdnou branku. Naopak nám se podařilo náskok navýšit, když Pavlův výhoz přes celé hřiště našel Tomáše, který z běhu hlavou přehodil gólmana.
Soupeř se ještě dvakrát dotáhl na dvoubrankový rozdíl, leč hned po prvním snížení se z rozehrávky trefil podruhé Gregi, který zamířil z půlky hřiště bodlem přesně k tyči. V druhém případě pak jednu z mála pěkných kombinací zakončoval znovu do prázdné branky Ivo. V závěru ještě zkompletoval hattrick Gregi, soupeř naposled kosmeticky upravil skóre a těsně před koncem Gregiho napodobil po samostatné akci Ivo.

Trochu jsme si v přátelském duchu zahráli, po třech měsících nečinnosti se opět seznámili s oním kulatým nesmyslem zvaným míč a někteří z nás si před sezónou vylepšili statistiky. Hru jako takovou raději nehodnoťme...
Hráč zápasu: Jirka Dymák      Profil...      Statistika...

Ač hrál tentokrát v útoku, snažil se aktivně vypomáhat obraně a svým nasazením i v přátelském utkání se snažil jít ostatním příkladem...

Sviňmetr : 3.5 sviní (slabý průměr)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Pro mě to byla ztráta času