Výsledek : 3:1 (2:0)

9. Lukáš Klimek (Tomáš Rosenberger)
20. vlastní
57. Tomáš Gregor

Vstup do ligové soutěže se nám po nepovedená přípravě povedl až překvapivě dobře, na Pražačce jsme i bez nemocného Matěje zdolali po kompaktním týmovém výkonu favorizované Guatemalské ještěrky 3:1.
Ztráta Matěje neměla být jedinou komplikací, naštěstí taktéž nemocný Jirka se dal alespoň trochu dohromady. Oproti očekávání naopak chyběl Richi, který už asi nadosmrti bude vědět, že Pražačka a Pražského povstání je něco úplně jiného...
Zápas jsme začali tradičně víc defenzivně a čekali jsme, co na nás soupeř vymyslí. A když jsme po pár minutách zjistili, že nic není tak horké, jak se uvaří a Ještěrky vypadají hratelně, zkusili jsme to i směrem dopředu. První nadějný pokus ještě v brance neskončil, další nepřehledná situace nám však už přinesla gólovou radost. Od Tomášových zad se odrazil míč na zadní tyč k na chvilku volnému Lukášovi, který placírkou propasíroval míč do sítě. Pak měl velkou šanci Tomáš, ale míč poskakující po břevně dokázal gólman zkrotit.
Klíčovou pro vývoj celého utkání se ukázala být 20. minuta. Soupeř trefil v dobré šanci jen tyč, míč se odrazil ke Gregimu a najednou jsme měli k dispozici brejk tří proti jedinému obránci. Gregi si ze dvou možností vybral na levém křídle Lukáše a po jeho přihrávce připravil Jirku o gólovou radost skluz nešťastného obránce - 2:0.
Po přestávce jsme se začali více soustředit na bránění výsledku a umožnili tak soupeři vytvořit si převahu. Z ní rezultovalo několik nastřelených tyčí a břeven a jeden gól, když jsme nedokázali zastavit rychlý brejk. Více ale obětavě hrající obrana a ve formě chytající Pavel soupeři nedovolili.
Paradoxně po vstřeleném gólu tlak soupeře povolil a před námi se otevřela možnost pojistit si výhru. V další situaci tři na jednoho volil tentokrát Gregi střelu, tu ale gólman skvěle vytáhl. O poznání hůře se však brankáři Ještěrek dařilo tři minuty před koncem. Skoro na polovině hřiště jej při pokusu o založení útoku obral o míč Gregi, nezazmatkoval a s až bohorovným klidem poslal míč podél dobíhajícího obránce do opuštěné branky.

Alfou a omegou našeho úspěchu byla tentokrát bojovnost a nasazení. Celý zápas jsme odmakali, poctivě se vraceli a blokovali střely, což se nám vrátilo při několika kritických závarech, kdy zůstalo štěstí při nás. V druhé půli byl soupeř určitě lepší, ale my chtěli víc vyhrát a to rozhodlo.
Hráč zápasu: Lukáš Klimek      Profil...      Statistika...

Celý zápas neslezl ze hřiště, s přehledem a klidem si dirigoval obranu, jediný protihráč přes něj nepřešel a navíc první gól sám dal a na druhý prakticky přihrál, co chtít víc?

Sviňmetr : 7 sviní (velmi kvalitní)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Opravdu super zápas, super sem si zachytal a zápas měl náboj, který musel každý fanoušek ocenit. Chtěl bych pochválit Otu, který celý záas běhal, bránil a nikdo přes něj tentokrát neprošel, nenadával ostatním a když něco řekl, tak měl pravdu a byl oporou na hřišti, což bych popravdě u něj nečekal, dokonce bych řekl, že nahradil plnohodnotně Matěje, což ní silně, ale myslím, že je to tak. Je pak pravda, že s Lukášem a s Jirkou sme se dost asmáli, když sme křičeli na ostatní ať se vrací a nikdo se nevrace. Prostě byla sranda a zápas měl náboj. Jen tak dál a udržíme se bez pochyby

Martin Viták a jeho komentář k zápasu : Zápas byl fajn. Rozhodl první gól, který nás uklidnil a poločas jsme dohráli v klidu bez hádek. Hlavně oceňuji výkon Lukáše a Jirky, kteří nebyli v nejlepší stavu, přesto na zápas dorazili a předvedli super výkon. Nebudu jako Pavel, abych řekl, že Ota nahradil Matěje (to asi fakt ne), ale musím uznat, že tentokrát toho zdaleka neposral tolik jako vždy jindy. Skoro jsem nezaznamenal větší chybu, což si vysloužilo nejlepší známku ode mě Otovi za poslední rok. Na celém týmu pak oceňuji bojovnost, se kterou jsme záas odehráli. Kvalitní týmový výkon.

Ota Duben a jeho komentář k zápasu : Rád bych vyjádřil své hluboké uznání všem za předvedenej výkon, jak říká Franta Straka, bylo tam srdíčko, a to je hrozně důležitý... Pokud budeme bojovat vždycky tak, jako v tomhle zápase a nedáme soupeři ani centimetr zadarmo, tak nemám strach o to, že bychom se nezachránili...