13. Martin Viták (Matěj Kuncíř)
22. Pavel Řeháček (Lukáš Klimek)
54. Tomáš Rosenberger (Matěj Kuncíř)
55. Matěj Kuncíř (Martin Viták)

Nejdůležitější a závěrečný krok k návratu do 6. ligy jsme udělali na stodůlecké parodii na hřiště, kde jsme po týmovém výkonu přehráli beznadějně poslední OSTO6 Beer Team 4:1. Ačkoliv jsme skončili v tabulce až čtvrtí, završili jsme tak bodově nejúspěšnější sezónu v dějinách klubu.
Předzápasová matematika byla triviální. Jakákoliv výhra zaručovala postup bez ohledu na výsledky ostatních zápasů. Soupeř, který v sezóně nezískal ani bod, neměl být vážnou překážkou. V reálu nám nakonec byl větším soupeřem než OSTO6 Beer Team hrozný povrch hřiště ve Stodůlkách, kde se rozhodli vydávat špatně nalepený, hrbolatý a mizerně nalajnovaný koberec za umělou trávu. Ale alespoň jsme díky této zkušenosti nejspíš definitivně přesvědčeni, že vetování umělek druhé generace je rozhodně správný krok.
Soupeř přišel na poslední chvíli a s jedním hráčem na střídání, my měli po delší době plnou lavičku. V prvních minutách bylo markantně vidět, o co komu v tomto zápase jde. Byli jsme aktivní, často se pokoušel o střelbu a soupeře relativně jednoduše přehrávali. Výsledkem byl také vedoucí gól, když Matějovu střílenou přihrávku doklepl do poloprázdné branky tradiční král soupeřovy brankové čáry - Martin.
Ve stejném způsobu hry jsme pokračovali i nadále, směrem dozadu už jsme však tolik důslední nebyli a výsledkem byla dvě naštěstí špatně zrealizovaná přečíslení čtyři na dva. V té době jsme ale už vedli o dvě branky, když se po Lukášově přihrávce trefil poprvé v ligové sezóně Pavel. Náš tradiční gólman si vyměnil před zápasem místo s Michalem, kterému zraněný kotník stále nedovoloval hrát naplno a tak se postavil do branky.
Slibný náskok jsme bohužel do poločasu neudrželi. Vítek podcenil míč směřující do autu a presující útočník se z ostrého úhlu trefil na zadní tyč. Gól do šatny poznamenal naši hru na začátku druhé půle a do té doby spíš neškodný soupeř měl několik nebezpečných příležitostí. Pak jsme ale začali hrát opět my. Slibné šance spálili Tomáš, Matěj, Lukáš a hlavně Martin, který byl dvakrát sám před brankářem, ale nedokázal v klidu zakončit.
Klid nám tak dodal až šest minut před koncem Tomáš, který procpal do sítě Matějovu přihrávku. A když o minutu později vrátil Martin gólovou asistenci nejlepšímu střelci sezóny Matějovi, bylo definitivně rozhodnuto. V závěru už nám ani příliš nevadil nepříjemný drobný déšť, mise totiž byla úspěšně dokončena. Modrý Svině se po sezónní pauze vracejí zpět do šesté ligy...

Hodnocení tohoto zápasu vcelku koresponduje s hodnocením celé sezóny... Ono není těžké vyhrávat a hrát o postup, když máte super formu, jste na vítězné vlně, do branky vám padne skoro cokoliv, soupeři se vám nescházejí a štěstí se vás drží jako klíště. Daleko větší umění je dokázat totéž, když se trápíte v koncovce, občas lepíte sestavu na poslední chvíli, soupeř vám po náhodném gólu zbytek zápasu betonuje a celková forma není také kdovíjaká. Z této situace vede jen jedna cesta. Hrát až do poslední minuty naplno, bojovat a ten míč donést do branky třeba v zubech. Je totiž jedno, jestli vyhrajete vinglem z půlky nebo třikrát tečovanou čudlou, důležité je stále věřit a nikdy to nevzdat. To jsme v této sezóně dokázali a hlavně za tohle si postup jednoznačně zasloužíme...
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

Přihrál na důležitou úvodní branku i na rozhodující úder na 3:1, navíc sám vzápětí pečetil skóre.

Sviňmetr : 6.5 sviní (velmi kvalitní)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Juhuuuuuuuuuuuu

Tomáš Rosenberger a jeho komentář k zápasu : Rad bych se tady pokusil z meho pohledu trochu shrnout prave skoncenou sezonu. Myslim, ze jsme si postup zaslouzili. Nepredvadeli sme buhvi jak krasny fotbal, i kdyz sem tam se par veci celkem povedlo, ale o postup sme se zaslouzili predvesim dobrou dochazkou, vuli v zapasech a touze po vitezstvi. Nikdy se clovek nevyhne nejakym vypadkum behem sezony. To se stalo i nam. Bylo dulzeite, ze jsme se po o nich oklepali a hrali dal svuj fotbal. Ted bych rad neco malo napsal k me osobe. Prece jenom cas uz leti, clovek je stasi a mnoho veci se behem te doby co hrajeme hanspaulku zmenilo. Vzdy mam velkou touhu hrat zapas a za kazdou cenu se pokusit vyhrat. Jenze v posledni dobe se to uz tak nedari. Jednak z hlediska me vykonsti, ktera jde pomalu ale jiste dolu, a take z duvodu pretrvavajicich problemu s kolenem. Posledni dve sezony jsem odehral s timto handicapem. Je tezke, kdyz clovek do vseho nemuze jit naplno jako to slo drive. V zadnem pripade to neni mysleno jako nejaka vymluva, ale v mnoha ohledech to cloveka omezuju a misty bojuje sam se sebou. Proto bych se rad ted pres zimni prestavku trochu zamyslel nad mym aktivnim pusobenim na hristi. Necham si to trochu projit hlavou a pokusim se dat trochu do hromady to koleno. Tezko odhadnout jak to dopadne. Doufam, ze rozhodnuti bude spravne. Kazdopadne doufam v dobrou pristi sezonu a udrzeni se v 6.lize.

Martin Viták a jeho komentář k zápasu : Takže všem gratuluji k postupu! Otu chválím za "Hodnocení utkání", které je podle mě jedno z nejlepší, které kdy napsal. Tomovi přeji brzké uzdravení a správné rozhodnutí. Dej tomu čas přes zimu a na jaře uvidíš. Tento zápas byl těžký. Soupeř na náš taky vlítnul, ale naštěstí jsme to ustáli. Shrnutí sezóny si nechám na závěrečné shrnutí, které by mělo být k dispozici dnes do 23:59. Takže ještě jednou díky za povedenou sezónu!