35. Matěj Kuncíř (Jirka Dymák)
43. vlastní
56. Jirka Dymák (Matěj Kuncíř)

57. minuta

Stíhací jízda za postupovou nadějí pokračuje! Opět jsme potvrdili, že nám jubilejní zápasy svědčí, v Martinově stém zápase jsme porazili na Děkance po týmovém výkonu nebezpečný Bronx 3:1, ačkoliv jsme v poločase prohrávali.
Na zápas se dostavila poměrně neobvyklá sestava, což mělo za následek, že se víceméně po celou první půli objevoval na hrotu někdo z dvojice Ota, Honza. Asi v patnácté minutě pak došlo k historickému okamžiku, kdy tato dvojice "zaměstnávala" na několik okamžiků obranu soupeře dokonce společně! Tuto vpravdě pitoreskní situaci zapříčinil návrat Lukáše do sestavy v kombinaci s nebývalým nedostatkem útočníků.
Martin, který ač nerad musel slavit jubileum v brance, neměl během prvních třiceti minut příliš práce, o to víc překvapující byl fakt, že soupeř šel do vedení. I když popravdě gólem z kategorie náhodných, kdy útočník skoro na koncové čáře spíš z nouze napálil míč na branku a Martin nedostatečně utěsnil prostor u tyče.
Jinak jsme to byli my, kdo měl více ze hry a hlavně šance. Bohužel koncovka nás nehezky zlobila. A když už se povedlo vystřelit na branku, zjevil se v dráze letu obránce, brankář, v nejhorším případě tyč. Celkový výkon však dával naději, že věčně toto prokletí nepotrvá.
Druhá půle, to byla už trochu jiná káva. Hlavně proto, že se nám podařilo brzy vyrovnat a soupeř následně začal ukazovat i více aktivity směrem dopředu. Vyrovnání se neslo přesně v duchu všech branek v tomto utkání, bylo totiž také z kategorie náhodných. Matějovi se sice střílený centr moc nepovedl, ale brankář přesto zareagovat nestačil.
V dalších minutách se hrálo oboustranně dost otevřeně, a tak se soupeř rozhodl v jednu chvíli pro jistotu vyztužit sestavu ještě jedním hráčem navíc. Naštěstí to rozhodčímu neušlo, přesto to na obou stranách nevyvolalo zrovna pozitivní emoce. Na následný přímý kop si na zadní tyči nádherně naběhl Jirka, ale žhavý kandidát na smolaře sezóny trefil opět jen brankáře. Co nebylo přáno Jirkovi, vybrali jsme si u Fortuny o pár chvil později, když si Tomášův aut srazil nešťastně do sítě gólman Bronxu.
Soupeř v nasazení neubral, ba naopak, a jelikož ani my jsme tentokrát nehráli v obraně pověstné brücknerovské baroko, nebylo o vypjaté momenty nouze. Vše eskalovalo ve chvíli, kdy vracející se Matěj na půlce lehce zasáhl protihráče. Nijak výjimečný taktický faul však soupeř nerozdýchal a do Matěje vrazil. Bohužel v rámci uklidnění vášní po přísné červené kartě pro horkou hlavu z Bronxu dostal žlutou i sám Matěj. V té chvíli jsme už ale vedli o dvě branky, když se konečně prosadil i Jirka a radostná úleva z něj přímo vyzařovala. Zbývající minuty jsme už zvládli odbránit s přehledem a udrželi důležitou výhru.

Takhle se má hrát o postup! S nadšením, nasazením, obětavostí, důrazem a s podporou věrných fanoušků. A když se jde tímto způsobem štěstí naproti, tak si vás najde, byť je to v podobě nějakého náhodného gólu. I ty se počítají a v konečném výsledku platí stejně.
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

V druhé půli dokázal spolu s Jirkou otočit nepříznivě se vyvíjející zápas...

Sviňmetr : 7.5 sviní (velmi kvalitní)