Datum : 26.9.2008 19:30
Místo : Běchovice
Zápas : 3.kolo Hanspaulka
Výsledek : 0:0 (0:0)

První bodovou ztrátu sezóny jsme utrpěli v Běchovicích, kde jsme se nedokázali prosadit proti domácímu Rohožníku a v kontextu hlavně poslední desetiminutovky jsme spíš získali bod za výslednou bezgólovou remízu.
Do dalekých Běchovic se tentokrát táhla takřka stejná sestava jako minulý týden, chyběl jen zraněný Lukáš. Soupeř před vzájemným duelem vedl tabulku a jediný gól ve skóre a při tom zůstalo i po závěrečném hvizdu. První půle byla maximálně vyrovnaná, my to zkoušeli hlavně po dlouhých Pavlových nákopech do vápna, soupeř čekal na naše chyby v přechodové fázi a praktikoval klasický brejkový fotbal. Bráno čistě optikou počtu šancí, byl po celý zápas nejspíš mírně aktivnější, ale na to už se historie jaksi neptá.
Už po několika minutách fauloval po našem propadnutí při rohu unikajícího útočníka Ota a mohl být rád, že se to obešlo bez ohodnocení v podobě karetního trestu. Nevědomky tak ale předeslal, že tenhle zápas se nebude rozhodně hrát v rukavičkách. Za poločas jsme tak museli řešit několik nebezpečných standardek, sami jsme si z podobných situací žádnou větší šanci nevypracovali.
Druhou půli si pro sebe rezervoval přeci jen o něco aktivnější soupeř a my místy nestíhali směrem dozadu, naštěstí se vždy na pravém místě zjevil buď Matěj, nebo se časoprostorem přenesly na místo akutní potřeby Pavlovy rukavice. Vybrat ovšem nějaký zájímavý moment ze hry by bylo víc než složité, snad jen po jednom faulu na gólmana na každé straně a náš hodně nepovedený nepřímý kop po ruce gólmana mimo vápno by stály za pozornost. Soupeř nějaké šance měl, ale proti naší obraně se i dílem štěstí prosadit nedokázal, naše příležitosti popravdě ani za zmínku nestojí, přechodová fáze totiž tentokrát vázla jako již dlouho ne.

Pragmaticky vzato, každá remíza je v podstatě ztrátou, ale v tomto případě, ať by zvítězil jakýkoliv tým, poražení by mohli oprávněně nadávat na smůlu a nezaslouženou porážku. Z hlediska atmosféry nechybělo běchovickému klání nic, hrálo se od branky k brance, v tempu, s nasazením, nechyběly emoce, fauly, pěkné akce i všechny další ingredience, které dělají fotbal fotbalem. Snad jen brankové vyjádření z naší strany tomuto utkání scházelo, ale upřímně, nechtěli bychom toho tentokrát trochu moc?
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

Bezchybně dirigoval defenzívu a byl všude tam, kde bylo zrovna potřeba.

Sviňmetr : 5.5 sviní (standard)

Richard Duben a jeho komentář k zápasu : Sorry kluci, moc mi to nešlo, balóny se odemne odrážely, že to bylo hrozný. Příště to bude lepší, slibuju;)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : celkem slušněj zápas, ale je pravda, že soupeř byl lepší, tím pádem je remíza pěkný výsledek, dle mě. Jinak jsem rád za nulu, dík. P.S.: Richard byl tento zápas opravdu koncovým hráčem, všechny akce u něj končily, hold někdy se nezadaří a tentokrát si to vybral v hodnou chvíli, kdy to tolik nevadilo :)