30. Matěj Kuncíř (Tomáš Rosenberger)
31. Matěj Kuncíř (Tomáš Rosenberger)
44. Lukáš Klimek (Matěj Kuncíř)
53. Tomáš Gregor (Jirka Dymák)

Podzimní hanspaulská jízda pokračuje prozatím bez komplikací, u příležitosti historicky první výhry na Pražačce jsme rozdrtili oslabený Balbín 9:1 a v této sezóně jsme vedle nebývalé produktivity prozatím i stoprocentně bodově úspěšní. Na demolici soupeře se tentokrát nejvíce podíleli pětibodový Matěj a Tomáš Gregor, autor hattricku.
Na Pražačku nás dorazilo včetně Pavla, který nám svým pozdním příchodem zahrál trochu na nervy, celkem deset, chyběl v podstatě jen Michal a taky David, u kterého momentálně na vážkách ohledně zápasové účasti převažuje strana negativní. První pětiminutovku jsme v pátečním večerním chladu lehce prospali, soupeř byl aktivnější a první naší skutečnou gólovku si vytvořil až někdy v 8. minutě Richard. Pro průběh utkání však měla dost možná zásadní význam, přestože obehrání obránce o míč a následný souboj tváří v tvář gólmanovi skončil neúspěchem. Brankář Balbínu si totiž při zákroku poranil loket a do branky musel náhradník. Zpočátku jsme této výhody nijak nevyužili a tak nakopnout nás musel soupeř sám, když do první branku vstřelil do vlastní sítě.
Tento pro protivníka nešťastný moment odstartoval nebývalou kanonádu. O dvě minuty později se po Lukášově přihrávce za pomoci odrazu od tyče do gólmanových zad poprvé prosadil Tomáš Gregor, aby si gólovou radost už stoprocentně samostatně vybojovanou užil znovu o minutu později po ideálním uvolnění od Richarda. A za další dvě minuty tečoval Matějovu střelu všudybyl Tomáš a bylo v podstatě po zápase.
Do poločasu jsme ještě přidali dvě další branky, po centru Matěje využil Martin nedorozumění mezi gólmanem a obráncem a slavil první branku po téměř 18 měsících. Těsně před pauzou ještě zakončil náš oblíbený signál z Tomášova rohového kopu trestuhodně nehlídaný Matěj. Tato dvojice si osvědčenou spolupráci zopakovala i hned po výkopu druhé půle, kdy stačilo osm rychlých doteků a Matěj zakončoval skoro do prázdné branky. Soupeř dávno rezignoval.
Zbtek zápasu byl víceméně o dvou prioritách - aby si každý zkusil dát gól a abychom udrželi vzadu nulu. Nepovedlo se ani jedno, byť k čistému kontu měl Pavel blízko. Jenže jak to v podobných zápasech bývá, koncentrace při bránění standardek není dvě minuty před koncem za dávno rozhodnutého stavu bůhví jaká. Tomáš Gregor neuhlídal nabíhajícího hráče na vápně a ten se trefil mezi Pavlovy nohy. Tímto gólem však pouze kosmeticky upravoval konečný stav, za nás do té doby skórovali po další nahrávce Matěje Lukáš a Jirka stačil ještě k dokonání hattricku vyzvat Tomáše Gregora.

Jak by vypadal zápas, kdyby se soupeři nezranil brankář? Nebo kdyby si první dvě branky nedal v podstatě sám? Odpovědi na tyto otázky se nikdy nedovíme. Ale to není ostatně důležité. Utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou, soupeře pouštěli do šancí vyplývajících většinou jen z nedůslednosti ovlivněné průběžným stavem a celkem v pohodě si po relativně slušném výkonu připsali vysokou výhru a další dva body. Možná to pro nás vzhledem k rozdílným ambicím nás a soupeře byla spíš povinnost, přesto vítězství o osm branek potěší, na konci se možná bude počítat i skóre...
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

S klidem a přehledem zastavovat ojedinělé akce Balbínu a ještě stíhal dávat góly.

Sviňmetr : 7 sviní (velmi kvalitní)