16. Ota Duben (Lukáš Klimek)
28. Richard Duben (Michal Malý)
46. Matěj Kuncíř (Jirka Dymák)

38. minuta

Ostrý vstup do podzimní sezóny proti jednomu z největších konkurentů v boji o postup se nám povedl, po velké bitvě jsme na Zákostelní vyválčili těsnou výhru 4:3. Na zápas jsme dorazili v notně oslabené sestavě, chyběl nemocný David, stále zraněný Pavel a po těžko uvěřitelných 120 zápasech v řadě i Tomáš, který si odpykával trest za karty z jarní sezóny.
Že by se nám začátek utkání nějak zvlášť povedl, to se opravdu říct nedá. Než jsme se stačili rozkoukat, už svítila na imaginárním počitadle skóre u soupeře jednička. Brzký gól nás ale nepoložil, spíš naopak, probrali jsme se a začali hrát tak jako v přípravě, rychle a důrazně. Pro náš důraz tedy neměl rozhodčí příliš pochopení a celkově pískal trochu divně, ale výsledek to naštěstí neovlivnilo. Za deset minut bylo vyrovnáno, ostrostřelec Lukáš vypustil z půlky hřiště svou raketu země-šibenice a rázem bylo zas veselo.
A o tři minuty později bylo ještě lépe, při autu Lukáše se nedohodl obránce s gólmanem a profitoval z toho dobře postavený Ota, který bokem tečoval balón do sítě a dal si tak opožděný dárek k narozeninám. Zbytek první půle byl jednoznačně v naší režii a utkání jsme ukázkově otočili, když těsně před poločasem uspěl při napadání důrazný Michal a Richard se sám před gólmanem angličanem o zadní tyč zapsal na podzim počtvrté mezi střelce.
Druhá půle nabídla zpočátku neradostný obrázek. Soupeř začal hrát a kombinovat, my jsme stejně jako proti Bílé pohromě o čtrnáct dní dříve hráli chaoticky vzadu a nepřesně vpředu. Logickým vyústěním této situace bylo snížení Pradoxu. Vítek podcenil míč směřující do autu, šel do souboje pozdě a fauloval. Kromě žluté karty jsme byli potrestání i brankou, když hráči Pradoxu na čtyři doteky naprosto zmrazili naši obranu a na dělovku z hranice vápna nemohl Martin reagovat.
I v tomto případě nás inkasovaný gól probudil a i následkem chyb už trochu riskujícího soupeře se Matěj dostal do dvou obrovských šancí. Tu první mu brankář dokázal vyrazit, na jeho brejkovou kombinaci s Jirkou už ale neměl nárok. Zbytek utkání se odehrával převážně před naší brankou, soupeř se ještě jednou dostal na dostřel, když Martin podcenil střelu na bližší tyč, závěr už jsme ale zvládli a připsali si veledůležité dva body.

Konec dobrý, všechno dobré... Aspoň v tomto případě určitě. Nebudeme si nic nalhávat, začátky obou poločasů nebyly rozhodně podle našich představ, navíc jsme v obou případech dost zbytečně inkasovali a zvlášť druhý gól po rozehrávané standardce si za rámeček opravdu nedáme. Na druhou stranu je třeba ocenit výkon v první půli, nádherný gól Lukáše a to, jakým způsobem jsme zvládli závěr. Za vyzdvihnutí stojí i práce Michala s Richardem před třetím gólem, přesně takhle má vypadat aktivní napadání rozehrávky...
Hráč zápasu: Lukáš Klimek      Profil...      Statistika...

Výstavní ranou z poloviny hřiště zahájil velký obrat, asistencí se podílel i na druhé brance.

Sviňmetr : 7 sviní (velmi kvalitní)

Ota Duben a jeho komentář k zápasu : Víte, celej život snim o tom, že se jednou zapíšu mezi střelce něčím podobným jako včera Lukáš, jenže mě je asi souzeno dávat góly prdelí... Ale co, hlavně že jsme vyhráli...:)

Richard Duben a jeho komentář k zápasu : Byl to těžkej zápas, ale jsem rád, že sme ho zvládli...Jen tak dál;)

Martin Viták a jeho komentář k zápasu : Jsem moc rád za výhru. Zápas byl opravdu rychlý a akční. Jen bych dodal, že poslední střelu jsem opravdu nepodcenil, ale neviděl jsem míč až do poslední chvíle...