53. Tomáš Gregor (Tomáš Rosenberger)
56. Matěj Kuncíř (Tomáš Rosenberger)
58. Richard Duben (Tomáš Rosenberger)

V poslední přípravě před podzimní sezónou jsme si na Novoborské s chutí zastříleli a citelně oslabenému týmu Santových sobů jsme nadělili rovný tucet branek. Do interního týmového hatrick klubu vstoupili dva noví členové, Matěj Kuncíř a na podzim zatím velmi produktivní Jirka.
První desetiminutovka by se dala v našem podání označit jako mírně chaotická, spíše jsme se seznamovali se hřištěm a někdy se zdálo, že i mezi sebou navzájem. První pokus o vyvedení svinské bárky z moře chaosu se pokusil Matěj, jehož dalekonosnou bombu přizvedl obránce mimo dosah brankáře. Ovšem během dvou minut bylo vyrovnáno, debutanta v naší brance Davida překonal nešťastnou hlavičkou Richard.
Vlstní gól jsme ale hodili za hlavu poměrně rychle, už za další dvě minuty strhl vedení zpět na naší stranu opět Matěj a naše kocábka konečně dostala ten správný vítr do plachet. Záhy zvýšil po samostatné akci Pavel, který kvůli problémům s ramenem nemohl tentokrát chytat a uklidňující náskok do druhé půle nám dali dvěma slepenými góly Jirka s Tomášem Gregorem.
První dekáda druhého poločasu proměnila hrací plochu v klaunskou manéž, neboť to, co jsme předváděli na útočné polovině, by se hodilo spíše než na hřiště do cirkusu. Zčásti za to jistě mohla uvolněnost související s průběžným výsledkem, každopádně jsme ale hráli dost příšerně a byli jsme schopni zahodit neskutečné. Tato pasáž neštěstí skončila se šestým gólem v síti Sobů, když si po branku čtyř našich hráčů na jediného obránce dotyčný nešťastník srazil míč do vlastní branky.
Tímto okamžikem jsme se naštěstí začali opět trochu soustředit na fotbal a cirkusové kreace přenechali pouze soupeři, který byl schopen předvádět kiksy nevídaných rozměrů. Nám se je občas dařilo i trestat a tak skóre utěšeně narůstalo. Nejdříve se dvěma brankami během minuty dostal na kótu hattricku Jirka, po dalším povlastním gólu se povedenou ranou z dálky blýsknul Tomáš Gregor a v závěru dvě přihrávky Tomáše Rosenbergera přetavili v jednoduché střely do prázdné Matěj s Richardem.

I přes naprostou dominanci na hřišti a výši skóre nesmíme zapomenout na negativní jevy, které provázely náš herní projev. Zaprvé ve chvíli, kdy se dostaneme do relativně bezpečného vedení, přestáváme myslet na obranu a zvláště defenzivní práce útočníků je eufemisticky řečeno velmi vlažná. I přes tucet nastřílených gólů stojí za povšimnutí i naše do očí bijící neproduktivita, v podstatě polovinu branek si totiž dal soupeř sám, vyrobit z brejku čtyř na jednoho "pouze" vlastní gól dokážeme opravdu jenom my. A v neposlední řadě někteří útočníci asi stále nepochopili, že klička jako herní prvek je možnost, nikoliv nutnost...
Hráč zápasu: Tomáš Gregor      Profil...      Statistika...

Hru proti chaoticky bránícím Sobům si užíval a připsal si celkem pět bodů.

Sviňmetr : 6.5 sviní (velmi kvalitní)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Pěknej zápas, i když se nedá mluvit o soupeři tentokrát. Ale rád jsem si vyzkoušel hru, dá se říci stopera, to mě bavilo, rád bych si to někdy zkusil i proti silnějšímu týmu na tomto postu, no snad nějaký další přátelák.

Matěj Kuncíř a jeho komentář k zápasu : Pavle, jestli ty jsi hral stopera, tak ja jsem cinskej buh srandy.....

David Straka a jeho komentář k zápasu : noo ono Mateji, Pavel neni zas tak daleko od pravdy, poslednich 5 minut byl posledni prede mnou Pavel skoro porad:)