19. Richard Duben (Lukáš Klimek)
25. Lukáš Klimek (Matěj Kuncíř)
48. Richard Duben (Matěj Kuncíř)
56. Jirka Dymák (Tomáš Rosenberger)

V prvním herním testu před nadcházející podzimní sezónou jsme uspěli. Na Zákostelní jsme po velmi slušném výkonu, zejména v prvním poločase, porazili Bílou pohromu 5:3, když se za nás trefili dvakrát navrátilec Richard, tradičně Lukáš a po delší době také Jirka...
Dva měsíce fotbalového nicnedělání se na nás kupodivu příliš neprojevovaly a celou první půli jsme odehráli v neustálém pohybu, na naše poměry možná až nezvyklém. Ani soupeř se v tomto směru nedal zahanbit a tak se prvních třicet minut hrál solidní tempofotbal, leč pohříchu bez větších šancí. Bílá pohroma za poločas snad ani nevystřelila mezi tři tyče, kde se místo zraněného Pavla lehce nudil Martin, nám sice spolehlivě fungovala defenzíva, ale směrem dopředu to byla zpočátku tradiční krize. A tak nám musel pomoci soupeř, který si první gól dal po Lukášově rohu sám.
Povzbuzeni tímto "úspěchem" přidali jsme ještě na aktivitě a zbytek poločasu byl v podstatě v naší režii. A přidali jsme i další branky. U stříleného centru Lukáše byl na bližší tyči dřív Richard než gólman a chvíli poté, co soupeř vyměnil brankáře, projel středem obrany jako nůž máslem Lukáš a vedli jsme o tři góly.
Druhý poločas byl bohužel už trochu o něčem jiném. Přestali jsme být důslední v defenzívě a ubrali z tempa, címž jsme soupeři nabídli možnost se nám vyrovnat herně a málem i ve výsledku. Hráli jsme si s ohněm v podobě nedůrazného odkopu míče tak dlouho, až to jeden ze soupeřů zkusil z voleje zdálky a Martin v brance se ani nepohnul. Podobné góly jsme dostali i další dva, pouze s tím rozdílem, že v těchto případech schovali útočníci Bílé pohromy své střely za clonící obránce.
Soupeř se tak dostal dvakrát jen na rozdíl jednoho gólu, vyrovnat se mu ale nepodařilo. Na snížení na 3:2 totiž odpověděl střelec večera Richard, který přetlačil vybíhajícího gólmana a razítko na výhru 5:3 přidal v závěru Jirka, když zakončil po Tomášově přihrávce do prázdné branky jeden z mnoha brejků do otevřené obrany. O těch neproměněných se radno ani nezmiňovat, i když Richardovo překopnutí prázdné branky ze dvou metrů a další podobné kreace by dost možná za obsáhlejší popis stály.

Důležité je, že příprava splnila svůj účel, po delší době jsme se zase všichni potkali, dobře si zahráli a trochu si zlepšili střelecké sebevědomí, i když je fakt, že prakticky všechny góly snad krom druhého nám soupeř víceméně daroval. Pokud se ale naše výkony udrží na úrovni první půle, mohla by nás čekat další úspěšná sezóna.
Hráč zápasu: Richard Duben      Profil...      Statistika...

Návrat ve velkém stylu, dva góly včetně vítězného dal a na dalším se podílel...

Sviňmetr : 7 sviní (velmi kvalitní)