17. Lukáš Klimek (David Straka)
48. Pavel Řeháček
60. Lukáš Klimek (Jirka Dymák)

36. minuta

Stále žijeme! V zápase o naději jsme podali nejlepší výkon sezóny a s přehledem si poradili s o postup bojující Polární září. Hlavními hrdiny velkého dramatu byli tentokrát Pavel s Lukášem, první přidal k třetí nule za sebou i krásný gól z výkopu, druhý se opět vrátil na post nejlepšího střelce probíhající sezóny. Stinnou stránkou utkání bylo odstoupení Martina, který ke svému nekonečnému příběhu problémů s koleny nejspíš připíše další smutnou kapitolu...
Do Kbel dorazilo na utkání sezóny to nejlepší, co jsme byli schopni dát dohromady a do brány se opět vrátil Pavel. To byl dost možná největší rozdíl mezi oběma týmy, neboť soupeř přijel bez gólmana a bylo to znát. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a mohli jsme vést už v první minutě, ale to by Martin nesměl dost možná už gólovou hlavičku Jirky poslat z půl metru místo do branky do oblak. I nadále jsme ale byli aktivnější a naše obrána prakticky vygumovala osmnáctigólovou útočnou dvojici Záře.
Ovšem ani my jsme tradičně v koncovce neexcelovali, navíc jsme brzy přišli o Martina, který špatně došlápl a opět si obnovil zranění kolena. Záhy jsme se však dostali do vedení. Snad poprvé v sezóně nám vyšel roh, na přihrávku Davida si naběhl z druhé vlny Lukáš a pohodlně obstřelil gólmana. Soupeř měl do půle snad jen jednu větší šanci, střelu z křídla ale pozorný Pavel vyboxoval.
Druhý poločas jsme začali více pasivně, soustředili jsme se na obranu, Záře ale hrála směrem dopředu hodně nepřesně. My jsme měli několik slušných šancí, stále více jsme ale hráli na udržení výsledku. Rozhodčí hlavně v první půli předvedl několik dost sporných výroků, včetně naprosto nesmyslné karty pro Tomáše, zvlášť Pavlovo někdy až příliš okaté zdržování ale nechával bez povšimnutí. Postupně jsme přešli na taktiku dlouhých nákopů, trestat chyby nejistého gólmana po Pavlových výkopech se nám ale moc nedařilo.
A tak co se nepovedlo z dorážek, dokázal Pavel sám. Jedním ze svých vždy několik desítek vteřin trvajících výkopů, kterými dával termínu "uklidnit hru" nový smysl a řádně vytáčel soupeře, se mu povedlo dokonale zaskočit svého kolegu v bráně Záře a vedli jsme o dva góly. Posledních deset minut hrál soupeř vabank, vytvářel si šance, ale v koncovce jako už tolikrát my selhával. My naopak ještě stihli ještě přidat třetí gól, když přihrávající Jirka na sebe strhnul pozornost brankáře a před Lukášem najednou zívala poloodkrytá branka.

Jistý Pavel, dobře pracující obrana, k tomu slušně zahrál útok, povedla se nám po delší době standardka a hlavně, hráli jsme v pohodě a soupeře prakticky k ničemu nepustili. Slovy klasika: "A ono to půjde a ne že ne..."
Hráč zápasu: Lukáš Klimek      Profil...      Statistika...

Sviňmetr : 8 sviní (velmi kvalitní)

Martin Viták a jeho komentář k zápasu : Bez pochybností nejlepší výkon v této sezóně. Pavlovi se konečně podařilo čisté konto, vstřelili jsme několik gólů a vedení udrželi. Škoda, že jsme se takto nevzpamatovali dříve, ale snad to nakonec bude stačit. Bohužel (pro Jirku bohudík :)) vám v této sezóně už jen pomůžu s nošením piva, fanděním a focením. Jelikož nás na zápasy chodí dostatek, začnu se soustředit na přípravu na další sezónu a budu se nyní šetřit (stejně by to nešlo jinak). A ještě jednou se omlouvám Jirkovi, já nechtěl :)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Super zápas, bez zbytečnýho křičení a dávali sme góly. pro Martina, čistý konto mám už třetí v řadě, takže konečně neni na místě :D. Jinak nevim co mám dělat víc abych měl čistou jedničku :D mám modřinu mezi nohama, modřinu na koleni, čistý konto a dal se gól. tak co mám ještě dělat? :DDD