Datum : 30.5.2008 19:30
Místo : Nové Kbely
Zápas : 8.kolo Hanspaulka
Výsledek : 0:1 (0:1)

V minulém zápase jsme z převahy gól nakonec vytěžili, tentokrát jsme ho naopak dostali. Šancí opět byl dostatek, ale s naší koncovkou prostě do téhle soutěže nepatříme, marná sláva. A když ještě k dovršení všechno odmítnul v závěru Tomáš z penalty alespoň remízu, je sestupová propast opět nebezpečně blízko...
Sestava oproti minulému týdnu doznala jediné změny, místo na školní akci pobývajícího Pavla dorazil Petr, takže došlo k lehké rošádě - Martin šel do branky, Jirka místo něj do útoku a Petr bránil. Nás bylo tedy opět jedenáct + už zdravý Vítek pouze v civilu na střídačce, soupeř hrál 40 minut bez střídání. A právě to byl jeden z nejdůležitějších okamžiků celého zápasu. Podolka vsadila na úspornou taktiku a nikam se nehnala ani za vyrovnaného stavu, my jsme ovšem v dusném počasí dost zásadní výhodu plné lavičky naprosto prohospodařili, protože základní taktika za této situace, soupeře jednoduše uběhat, se nám ani omylem nepovedla.
A nepovedla se ani druhá součást strategie - dát co nejdřív gól a nechat hrát soupeře. Šance k tomu byly, tu největší v první půli měl určitě Jirka, který z hranice vápna přestřelil poloprázdnou branku. Jinak se hra od minulého utkání příliš nelišila, my jsme měli víc míč a nejspíš i víc šancí, ale nic z toho. Zato soupeř tentokrát vytěžil z minima maximum. Stačil jednoduchý aut do vápna, Matěj se nechal v souboji přeskočit a Martin byl proti hlavičce do šibenice naprosto bezmocný.
Druhá půle nabídla stokrát omletý scénář - soupeř hrál v klidu, nikam se nehnal a jakoukoliv možnost využil ke zdržování, my sice hráli a po stažení Davida do obrany i více stříleli, jenže umíráme na špatnou koncovku. šance jsme měli, produktivita je ovšem naprosto otřesná. S postupem času jsme logicky znervózněli a naše hra byla čím dál nepřesnější, což samozřejmě Podolka s radostí využila ke kouskování hry a samozřejmě i nebezpečným brejkům. Martin ale tentokrát opravdu mnoho práce neměl. Až přesně po týdnu přišla opět 56. minuta. V závaru před brankou zahrál jeden ze soupeřů rukou na brankové čáře, musel ze hřiště a kopali jsme penaltu, v soutěžním utkání poprvé po dvou letech. Opět ji kopal Tomáš, stejně jako proti Ansámblu bohužel selhal a trefil jen brankáře. Na víc už jsme neměli sílu...

Určitě jsme nebyli horším týmem, nejspíš jsme měli i více ze hry, jenže když nám dělá problém ta naprosto nejzákladnější činnost v tomto sportu, čili skórování, střílení gólů, trefování branky nebo jak to můžeme různě nazvat, tak jak můžeme bodovat?
Hráč zápasu: Martin Viták      Profil...      Statistika...

Při další Pavlově absenci se postavil po delší době úspěšně do branky, při šancích soupeře nás podržel a s gólem toho nemohl moc dělat.

Sviňmetr : 4.5 sviní (standard)