Zápas : 3.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:0 (0:0)

35. Lukáš Klimek (Matěj Kuncíř)
51. Lukáš Klimek (Tomáš Rosenberger)

První výhra! Na Zákostelní jsme konečně prolomili jarní smolnou sérii a díky dvěma gólům Lukáše udolali domácí Efficenzu 2:0. Tímto výsledkem jsme si vylepšili pozici v tabulce před velmi důležitým soubojem s Manny.
Na zápas se nás tentokrát sjelo "jako Sviní", chyběl jen privátnímu životu přednost dávající Matěj a nachlazený Ota, který ovšem nechyběl alespoň na velmi početné střídačce. Právě velký počet hráčů budil s ohledem na minulé zkušenosti oprávněné obavy, ty se však tentokrát naštěstí ukázaly být liché.
První poločas si zaslouží jen velmi stručné hodnocení. Hra se odehrávala víceméně ve středu pole, s převahou sehranější Efficenzy, ovšem bez nějakých tutových šancí. My jsme se snažili obětavě bránit a občas se podařilo vymyslet i něco směrem dopředu, i když taktika nákopů od brány byla veskrze neúčinná. Až v závěru jsme se mohli dostat do vedení, ale v možná největší šanci první půle přihrával z křídla Matěj pouze na paty ve vápně úplně volného Martina.
Druhá půle, to bylo úplně o něčem jiném. Zaprvé jsme začali být aktivnější, dařilo se lépe napadat rozehrávku soupeře a hlavně, šli jsme do vedení. Nejistý gólman soupeře netakticky povyběhl na Matějův aut, ve vzduchu se nejvýš ocitla hlava Lukáše a vzhledem k předchozímu vývoji jsme trochu překvapivě vedli. Gól nás ohromným způsobem nabudil a místo bránění náskoku jsme ještě několikrát zahrozili z brejků.
Zápas najednou nabral jiné tempo a šance se střídaly na obou stranách. Soupeř naštěstí mířil většinou mimo branku, případně do prostoru vždy připravených Pavlových rukavic. Opticky větší šance jsme tak měli my. Tomáš mohl jít sám na branku, ale nezpracoval úplně ideálně míč, po rohu Davida se Martin s Lukášem dva metry před brankou tak dlouho nemohli shodnout, kdo dá gól, až se netrefili ani jeden, další střelu Lukáše zblokoval obránce na brankové čáře a Martin podruhé sám před brankou nedal své střele dost razance.
Ujala se až individuální akce Lukáše, který prošel přes půl hřiště a bombou o břevno nedal gólmanovi naději. V poslední desetiminutovce se nám už podařilo výsledek udržet, v možná největší šanci soupeře nám dvě minuty před koncem pomohla dobře postavená tyč Pavlovy branky.

Soudě podle vývoje první půle, jsou pro nás dva body doslova zlaté. Tlak soupeře jsme ale dokázali přežít a naopak sami udeřit. Od té chvíle už jsme byli Efficenze vyrovnaným soupeřem a nakonec jsme zápas zaslouženě dovedli do vítězného konce. Z hlediska individuálních výkonů se sluší vyzdvihnout mimo jiné Pavlovu jistotu v brance.
Hráč zápasu: Lukáš Klimek      Profil...      Statistika...

Dal veledůležitý první gól, druhý přidal krásnou ranou z dálky a vedle toho jen tak mimochodem celý zápas obětavě bránil. Když k tomu připočteme i to, že oproti minulým zápasům nezapomínal ani na střídání, je na světě skoro absolutní výkon...

Sviňmetr : 6.5 sviní (velmi kvalitní)

Martin Viták a jeho komentář k zápasu : Na to, kolik nás dorazilo na zápas a jaké s tím máme většinou problémy to dopadlo velmi dobře. Střídání bylo velmi svižné. Hodně jsme běhali a snažili se a nakonec to vše proměnili ve vítězství. Vyzdvihnul bych Pavla za čisté konto. Občas předvedl velmi důležité zákroky, které nás drželi ve hře. A dále Lukáše, který dobrý výkon podtrhl dvěma brankami. Jinak nebýt menších rozporů v týmu, tak to byl fajn zápas a doufám, že to takhle půjde dál...

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Mě se to celkem líbilo, pro oko diváka byl minulý zápas ai pohlednější, ale tady se nám dařilo dle mého stejně, akorát s rozdílem využití šancí. Lukáš zahrál velmi dobře a když je v obraně tak mám jen čtvrtinu práce s protivníky. Jediné co mě celkem naštvalo, a to se nestává často, byl Rózův výstřelek, zatohle Tomáš kdysi hrozně nadával Petrovi, který ovšem neodešel v půlce hry, ale jen ze střídačky, co jsi pamatuji. Ale hold stane se, někdy to prostě nesedne každému. Celkově se mi prostě zápas líbil a jsem moc rád za NULU.

Lucka Veselá a komentář k zápasu : Ja bych chtela, aby se zavedla jednicka s hvezdickou, tu by si totiz zaslouzil Lukas. A myslim si, ze ten roh kopal David.

Eliška Altmanová a komentář k zápasu : Lukášovi přidávám k jedničce ještě hvězdičku za super góly.