Výsledek : 2:1 (1:0)

27. Lukáš Klimek (Jirka Dymák)
36. Lukáš Klimek (Jirka Dymák)

Modrý Svině se stále vezou na vlně úspěchů a euforie. Nezastavil nás ani ve vyhecovaném derby tým PRKA a po polovině sezóny máme našlápnuto hodně zajímavým směrem. Hlavním rozdílem mezi oběma týmy tentokrát bylo, že my jsme měli Lukáše.
Oproti zápasu s Opatoffem se do branky vrátil Pavel a do obrany přibyl David, jinak byla sestava prakticky totožná jako celou sezónu, tedy i bez Matěje Kuncíře, kterého bohužel stále limituje natažený sval. Postavení v tabulce sice před utkáním favorizovalo nás, ale soupeř si hodně věřil, a jak to u derby bývá, dopedu nebylo jasné vůbec nic. Rozhodčí byl sice tentokrát sám a možná až příliš úzkostlivě pískal hraní rukou, ale jinak zápas celkem zvládl.
První desetiminutovka se v podstatě ani nemusela hrát. Balón se povětšinou pohyboval buď ve středu pole nebo kdesi za brankovou čárou, samozřejmě daleko mimo prostor brankoviště. Osamocený Tomáš na hrotu neměl často komu sklepávat míče po vyhraných soubojích, soupeř se přes naší obranu v podstatě neprosazoval. To se ovšem postupem času změnilo, soupeř mírně přebral iniciativu a na naší lavičce se začal převlékat Vítek, který do zápase původně zasáhnout vůbec neměl. Pokusy soupeře však končily povětšonou mimo branku, přesnější střely likvidoval Pavel. Největší šance soupeře za celé utkání se zrodila ve skrumáži po rohovém kopu, jenže Marek Viták už ležícího Pavla nepřehodil a své střelecké konto proti bývalému týmu nerozšířil.
Jak se zahrávají rohy jsme soupeři názorně předvedli těsně před přestávkou, Lukáš si ideálně naběhl na Jirkovu rozehrávku a hned bylo o něco veseleji. A když prakticky totéž předvedla zmíněná dvojice i pět minut po změně stran, začínali jsme věřit v další vítězství. Ovšem pokud jsme čekali, že soupeře dva góly položí, stal se pravý opak. Do té doby místy docela mdlá PRKA zabrala a nám začalo být docela horko. Zvláště v úseku mezi 40. a 50. minutou, kdy soupeř hrozil takřka permanentně a my spíš jen odkopávali.
Naštěstí soupeř z tlaku vytěžil pouze snížení, paradoxně také z rohu, takže by se dalo říct, že v poli se vůbec nemuselo hrát. Posledních deset minut se dohrávalo oboustranně útočně, s nasazením, nervy sice občas pochodovaly, z naší strany hlavně Davidovi, ale už jsme zažili i daleko horší závěry. V poslední minutě mohl pojistit výhru Tomáš, jenže radši volil přihrávku na Davida, který míč na hřišti už nestihl. Jelikož zároveň rozhodčí ukončil zápas, zas až tak mrzet nás to nemuselo.

No přiznejme si, nebylo to zrovna vítězství fotbalovosti, ale na to se historie neptá. Podali jsme ale opět výborný týmový výkon, vzadu jsme vyjma jednoho úseku v druhé půli nijak extrémně nehořeli, šance také nějaké byly a že jsme dali oba góly z rohů, no a? Na to si za týden už nikdo nevzpomene. Zkrátka jsme uhráli to, co jsme potřebovali, vyhráli jsme zaslouženě, protože jsme prostě byli o ten gól lepší. Hotovo, tečka.
Hráč zápasu: Lukáš Klimek      Profil...      Statistika...

Vzadu bezchybný, v rozehrávce spolehlivý, ve vzduchu důsledný a před brankou soupeře smrtelně nebezpečný. Dvakrát si ho našla Jirkova přihrávka z rohu, dvakrát se nemýlil...

Sviňmetr : 6.5 sviní (velmi kvalitní)

Ota Duben a jeho komentář k zápasu : Těžce vydřený, ale zasloužený dva body. Jen tak dál, začíná se mi to fakt líbit...

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Já jsem spokojenej, hlavně s Lukášem to se fakt nebojim cokoli udělat jelikož vim že tem je a je na něj spoleh

Martin Viták a jeho komentář k zápasu : Dobrý výkon a zasloužené vítězství. Hlavně si cením týmové ducha a že na sebe neřveme tak jak tomu bylo zvykem. Takhle by ta hra (a výsledky) měla vypadat.