Výsledek : 3:1 (1:0)

10. Matěj Kuncíř (David Straka)
36. Michal Malý (Vítek Zahradník)
46. Jirka Dymák (David Straka)

Ke druhému utkání do Kbel dorazila v podstatě stejná estava jako před týdnem, jen nepřítomné Lukáše s Petrem nahradili navrátilec Ota a překvapivě i Matěj Kuncíř, který nečekaně dorazil, ačkoliv původně hlásil absenci. Před na naše poměry velmi slušnou diváckou návštěvou jsme se měli utkat s možná jedním z černých koňů, týmem Jabadabadoo Prosek. V tomto zápase oslavil stovku startů Michal, který byl také tentokrát kapitánem.
Oproti našim zvyklostem jsme se na soupeře tentokrát vrhli a v první desetiminutovce jej notně zmáčkli. Už po dvou minutách si naskočil na Davidův aut Jirka a hlavou trefil tyč. Vzápětí se zatím pouze zastřeloval Matěj Kuncíř. Z našeho úvodního tlaku nakonec resultoval i úvodní gól zápasu. Na další Davidův aut si naběhl opět Matěj a křižnou střelou zpoza vápna propálil všechno, co mu stálo v cestě.
Sebevědomím soupeře tento moment trochu otřásl, jeho nejistoty jsme ale nedokázali využít ke vstřelení další branky, zvlášť Matěj Komanec nevstal asi v neděli pravou nohou. Soupeř se ale nakonec oklepal a po zbytek první pole si vypracoval mírnou převahu. Naše obrana však i přes drobná zaváhání pracovala dobře a co nezachytila ona, šlo převážně vedle nebo do míst, kde se nacházely Pavlovy rukavice.
I do druhé půle jsme vstoupili aktivně, abychom otupili očekávaný tlak Proseka. A povedlo se to nad očekávání dobře. Na další autové vhazování, ktetokrát v podání Vítka, si naskočil oslavenec Michal a hlavou přehodil špatně postaveného brankáře. To bylo pro soupeře další těžkou ranou a i další minuty se tak odehrávaly v naší režii. Matěj Komanec ale sám před gólmanem vlastně ani nevystřelil, několik dalších brejků jsme promhali a tak se ujala až rychlá akce, na níž byl Davidův přízemní centr ze strany na nohu Jirky, který za vydatné pomoci teče gólmana přinesl uklidnění. Ovšem pouze na pár okamžiků, než naši nekoncentrovanost soupeř potrestal a bylo to opět o dvě branky.
Prosek ucítil šanci a začal hrát aktivněji a hlavně více od podlahy. Rozhodčí sice tentokrát pískal, ale jelikož byl sám, tak mu ledasco uniklo, třeba jako podražení Davida ve vápně brankářem. Aktivita soupeře vyvrcholila v okamžiku, kdy Pavel měl dávno míč pod kontolou, útočník však do něj přesto zajel. Důvod, proč se tento incident obešel bez minimálně žluté karty, zná asi pouze pan rozhodčí.
Přesto, že si soupeř vynutil v posledních deseti minutách slušný tlak, na skóre už se nakonec nic nezměnilo a i některé horké hlavy z řad Proseka se nakonec uklidnily. Hlavní bylo, že se nám podařilo celkem v poklidu udržet dvoubrankové vedení až do konce. Připsali jsme si tak první výhru v sezóně a ukončili sérii osmi zápasů bez výhry.

Soupeř určitě nehrál špatně, přesto je naše vítězství naprosto zasloužené. Hlavně v první půli jsme měli znatelnou pevahu a mohli dát určitě více než jeden gól. Hlavně jsme si ale dokázali, že fotbal hrát umíme a získali zpět trochu sebevědomí, které se bude v dalších zápasech velmi hodit.
Hráč zápasu: Michal Malý      Profil...      Statistika...

Oslavenec pojal své jubileum ve velkém stylu a poprvé v životě s kapitánskou páskou na ruce jezdil celý zápas jak motorová myš. Neúnavně bojoval a napadal a když přišla jeho chvíle, udeřil. Netypicky hlavou zaznamenal vítězný gól utkání...

Sviňmetr : 7.5 sviní (velmi kvalitní)