Místo : Nové Kbely
Zápas : 7.kolo Hanspaulka
Výsledek : 1:2 (0:0)

47. Marek Viták (David Straka)

Vyhecované utkání s hodně nešťastným koncem jsme sehráli ve Kbelích proti Výtržníku. Po bezbrankovém poločase jsme sice inkasovali jako první, ale ve 47. minutě jsme konečně prolomili střeleckou mizérii a vyrovnali. Na odpověď na gól z poslední minuty v ponechané výhodě už ale nezbyl čas.
Před zápasem jsme vzhledem k četným absencím museli řešit otázku, zda bedeme mít vůbec někoho na střídání, nakonec nás do utkání naskočilo osm. Soupeř byl ovšem ve výhodě, neboť mohl střídat dvě vyrovnané pětky. Po delší době se hrálo bez rozhodčího a tak jsme si utkání museli odpískat sami. První půle byla herně vyrovnaná, šance byly na obou stranách, ty soupeřovi pochytal tentokrát spolehlivý Michal, v naší největší možnosti selhal sám před gólmanem David.
Po přestávce začal narůstat tlak o něco lepších Výtržníků, naše obrana však odolávala až do 39. minuty. To zůstal opět na zadní tyči trestuhodně osamocený hráč a propasíroval míč do branky. Po tomto direktu jsme se ale dokázali zvednout, začali jsme mírně tlačit a odměnou nám byl vyrovnávací gól. David hlavou přistrčil míč z autu na Marka a ten nadvakrát dotlačil míč za záda ležícího brankáře. Byla to naše první gólová radost po 190 minutách hry! Jenže poslední desetiminutovku jsme nezvládli ideálně. Soupeř nás zalačil k brance, vytvářel si hodně nebezpečných možností, dokonce nastřelil tyš. My jsme zuby nehty bránili pro nás zlatý bod, až přišla poslední minuta. Matěj Kuncíř zahrál ve vápně soupeře rukou, což i sám signalizoval, hra však pokračovala. Přerušit se ji pokusil taktickým faulem Tomáš, hrálo se však stále dál a v nastalém zmatku v naší obraně Výtržníci procpali balón za bezmocného Michala. Z této rány už jsme neměli možnost se vzpamatovat.

Hodnotit nemá v podstatě smysl. Sami si házíme klacky pod nohy, soupeřům situaci ulehčujeme. Kolik gólů jsme v této sezóně dostali proto, že nás soupeř rozebral nebo zakončil nějakou pěknou akci a kolik jsme si jich dali v podstatě sami? V příštím utkání už se musíme za každou cenu zvednout a bodovat, pokud se nechceme klepat o záchranu ještě v posledním kole...
Hráč zápasu: Marek Viták      Profil...      Statistika...

Výpomoc bývalým spoluhráčům pro něj vyzněla dobře, vyrovnávací gól ale nakonec na body nestačil.

Sviňmetr : 5 sviní (standard)

Ota Duben a jeho komentář k zápasu : Tak lidi, co s tim uděláme? Nemá smysl si nic nalhávat, je to prostě momentálně špatný. V tomhle zápase všichni jezdili, zachytal nám gólman, dokázali sme vyrovnat, tak proč sme to proboha nedokázali dotáhnout? Dostat góla v poslední minutě je prostě tragédie, jinak se to nazvat nedá. A je jedno, jestli se mělo pokračovat vwe hře nebo ne, hlavní je, že my přestali hrát a to prostě nejde. Beru, že byli lepší, ale kdybysme uhráli bod, tak se na to historie psát nebude. A začínám mít strach, aby nám právě tenhle bod nakonec nechyběl... Jinak se omlouvám Martinovi a všem, který sem během zápasu i po něm naštval, ale já prostě nedokážu v klidu zkousnout porážku, a ještě k tomu takovou...:(

Matěj Komanec a jeho komentář k zápasu : Ani to že jsem organizoval roztleskávačky nepomohlo :( Jinak u nás hráli dva lidi - Michal a Matěj. Chudák Vítek zas jen brousil lavičku, zatímco ti co nestřídali ztráceli balóny - viz. Michal "dokud si neobejdu aspoň 7 protihráčů, tak nenahraju" Stodola a další. Mno co, příště se už ani radši dívat nejdu.