Výsledek : 2:1 (0:0)

33. Matěj Kuncíř (Tomáš Rosenberger)
37. Petr Gregor (Jirka Dymák)

42. minuta

Dva vydřené body po dvou slepených gólech a jeden málem ztracený balón, nic víc nebylo asi ve Kbelích tentokrát k vidění. V oboustranně dost tvrdém utkání, kde se dokonce třikrát žlutilo, jsme nakonec vybojovali utrápenou výhru 2:1, ale mohlo být hůř.
Celý první poločas byla marnost nad marnost a snad jediným vzruchem byl skupinka "hooligans" v okně místní klubovny, která projevovala škodolibou radost nad každým naším zkaženým míčem, čili prakticky neustále. Jinak se spíš bojovalo než hrálo, soupeř účelně bránil a občas zahrozil z brejku, my se snažili tvořit hru, ale v přechodové fázi to skřípalo jako na procházce po staré půdě. Nevykytla se ani žádná střela, která by stála za zaznamenání, čili poločasová remíza 0:0 byla víc než logickým vyústěním dění na hřišti.
Co se nepovedlo v poločase prvním, povedlo se na startu druhé půle, už za účasti Vítka, který proti předpokladům nakonec dorazil. Nejdřív si na centr Tomáše naskočil Matěj Kuncíř a o chvíli později tečoval obránce rukou střelu Petra mimo dosah bezmocného gólmana. Pak ještě na přízemní centr Matěje nedosáhli v dobré pozici Michal ani Jirka a v závěru Michal v jasné šanci mířil nad. Jinak jsme se museli převážně bránit, čemuž napomohlo i brzké snížení Tranty, opět po teči rukou od bránícího hráče, v tomto případě od Martina. Od té chvíle se na hřišti začalo jiskřit a žlutá byla vidět nejen na dresech soupeře, ale i v ruce rozhodčího. Nejdřív si ji vykoledoval Pavel, když se pokusil oplatit nešetrný zákrok útočníkovi, další se objevila po faulu na Martina a třetí si vykoledoval útočník Tranty, když zakončil brejk úmyslnou rukou. Další fauly a nesportovní chování už naštěstí prošly bez karetního trestu.
Nejblíž gólu byla Tranta po jednom z přímých kopů, kdy střela ze standardky trefila tyč a dorážka šla těsně nad. Další akce už se nám podařilo s vypětím všech sil ubránit, zvládili jsme i takticky nepříliš dobře sehraný závěr a nakonec se nám podařilo výhru doslova ukopat.

Máme dva body, nic víc. Předvedená hra nic moc, celou první půli jsme se nemohli dostat do tempa, málo jsme stříleli a když už, tak nepřesně. Naštěstí opět přišly dva slepené góly a výhru už jsme pak nějak ukopali. Záchrana je blízko, ale nesmíme se tím nechat ukolébat, jindy by podobný výkon nemusel stačit ani na bod...
Hráč zápasu: Petr Gregor      Profil...      Statistika...

Gól dal sice víc než se štěstím, ale byl vítězný a zachránil nás v lize...

Sviňmetr : 5 sviní (standard)

Pavel Řeháček a jeho komentář k zápasu : Já jen nesouhlasím s výrokem, že jindy by tenhle výkon nestačil ani na remízu, myslim že směrem dozadu sme hráli dobře, gól co sme dostali byla prostě kliky, tečovanej míč na tyčku a od tyče gól je prostě štěstí. Chtělo by to malinko dotírat víc na jejich golmana a dorážet vyražené míčče a jsme v šestce.

Ota Duben a jeho komentář k zápasu : Sem rád za dva body, protože si opravdu myslim, že sme nehráli nejlíp. Ale za na druhou stranu, dokázali sme to vedení udržet, což je určitě pozitivní. Takže jen tak dál a pokud možno ještě líp...:)