Výsledek : 3:1 (1:1)

26. Martin Viták (Matěj Komanec)
32. David Straka (Matěj Kuncíř)
39. Martin Viták (Matěj Kuncíř)

V chladném sobotním dopoledni jsme před početnou diváckou návštěvou nastoupili do utkání pravdy proti posledním Klátičům. Dorazila takřka kompletní soupiska pro podzimní sezónu a každý post jsme tak měli zdvojený. Nutno dodal, že nám to příliš neprospělo, i když zas na druhou stranu, kdo by chtěl na takovém zápase chybět? Možná tak Honza...
Už od první minuty se ukazovalo to, že varovně zdvižené prsty před utkáním byly oprávněné. Klátiči vůbec nehráli na úrovni posledního týmu tabulky, v obraně sice praktikovali něco na způsob "prešovského" betonu, ale kombinovali to s hodně nebezpečnými brejky a hojně zaměstnávali naši obranu. Během první desetiminutovky jsme se prakticky nedostali do hry, zatímco soupeř měl několik nadějných úniků, z nichž jeden využil a dostal se do vedení.
Pokud nám do té chvíle alespoň něco šlo, tak už to neplatilo. Bránili jsme chaoticky, hráči se schovávali, nechtěli hrát, zato Klátiči vesele nabíhali do rozhozené defenzívy a mohli přidat další góly. Ze srabu nás vytáhl až navrátilec do sestavy Matěj Komanec, když jeho luxusní nabídku kolem gólmana přetavil ve vyrovnání jako vždy dobře postavený Martin.
Do druhé půle jsme přechodně zredukovali sestavu a začali soupeře svírat. Pomohl nám k tomu i rychlý gól, když Davidova levačka z dálky skončila u zadní tyče. Začali jsme si hned více věřit a o sedm minut později zkompletoval konečné skóre, jak jinak než doklepnutím z bezprostřední blízkosti, opět Martin. Zbylých dvacet minut se hrálo převážně ve středu pole, hra byla kouskována častými drobnými fauly, které přesný rozhodčí nekompromisně trestal. Závěrečný hvizd byl pro nás vysvobozením, definitivní úlevu ale přinesla až zpráva, že Ivánkovy děti prohrály s Prosím, nesmějte se, kterým patří tímto náš dík, a poslaly nás tím do sedmičky z druhého místa.

Jistota, se kterou jsme šli v předešlých zápasech za vítězstvím, se poděla neznámo kam. Míče nám lítaly všude možně, přihrávky nenacházely správně hráče, soupeř neustále hrozil z brejků a nervy pochodovaly. Proto daleko cennější než samotná výhra je, že jsme to dokázali zvládnout a vyhráli, i když nám to po většinu času moc nešlo. Právě za tohle si ten postup zasloužíme...
Hráč zápasu: David Straka      Profil...      Statistika...

Vstupu do druhé půle jsme se docela báli, naštěstí David hned zkraje nejistotu zaplašil a vítězným gólem nás poslal do sedmé ligy.

Sviňmetr : 6.5 sviní (velmi kvalitní)

Martin Viták a jeho komentář k zápasu : HUURAAAAAAAAAAA!!! SME TAMMMMMMMMMMMM! HURAAAAAAAAAAAAAAAA!

Ota Duben a jeho komentář k zápasu : Nějak nemůžu najít slova... Prostě sme tam, ty vole, no...;)

Marek Viták a jeho komentář k zápasu : Mára je 1!!!