Místo : Karlín
Zápas : 9.kolo Hanspaulka
Výsledek : 0:12 (0:7)

44. minuta

Ve své takřka „vrcholné“ formě se představily Svině první červnový den v Karlíně. Celkem v poklidu hrajícímu soupeři dovolily nasázet již v prvním poločase sedm gólů a po přestávce proměnit utkání ve svou exhibici. V naší sestavě krom nejčastějších absentérů Petra s Jakubem scházeli i Pavel a Matěj Kuncíř, a to tentokrát nejen co se týká počtu hráčů...

První desetiminutovka by se dala vzhledem ke konečnému výsledku úplně absurdně charakterizovat jako naše velká převaha. Během této doby si soupeř nevytvořil ani náznak šance, zatímco my stihli spálit tři takřka vyložené brankové příležitosti a měli jsme stoprocentně více ze hry. Pak však Autobazar z první vážnější akce skóroval a už jsme se vezli. Absolutně volní útočníci si dělali co chtěli, zatímco my mezi nimi chaoticky pobíhali a nikdo vlastně nehlídal nikoho. K tomu je nutné připočíst ještě fakt, že soupeř dal v první půli gól takřka ze všeho, do čeho kopnul. Ale i my měli šance, neboť až bohorovně hrající Autobazar si s obranou příliš problémy nedělal a zřejmě chtěl nechat vyniknout svého gólmana, což se mu stoprocentně zdařilo. Ovšem koncovku a řešení přečíslení bychom si měli nechat patentovat jako cirkusové představení. Ještě nikdy za celých dlouhých sedm sezón jsme neměli v zápase tolik nevyužitých stoprocentních šancí!
Druhá půle nabídla uvolněnost a zábavu v podání soupeře a další dávku obranného chaosu a totální střeleckou impotenci v naší režii. Autobazar hrál snad až příliš na krásu a tak se mohl předvést i náš brankář Martin, který chytil mnoho velkých šancí, jenže na dvojice či trojice útočících hráčů zkrátka vždycky stačit nemohl. Vrcholem našeho martyria bylo kromě obdržení potupné "desítky" i přestavení s názvem "Čtyři před prázdnou brankou" zakončené klasicky střelou do brankáře. Ani soupeř a rozhodčí nemohli po utkání uvěřit tomu, z čeho všeho jsme byli schopni nedat gól...