Kalendář akcí:

Únor 2024

PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
192021222324
25
26272829
Program na celý rok...


Poslední komentáře k článkům:Poslední komentáře k fotkám:

 
Chráněná sekce:
Login
Heslo
 Přihlašovat automaticky
 
logo

Modrý Svině - Fotbaloví básníci Petřiny


Datum : 18.5.2006 18:15
Místo : Karlín
Zápas : 7.kolo Hanspaulka
Autor článku : Otakar Duben
Výsledek : 1:0 (1:0)

20. David Straka (Matěj Kuncíř)
Karty :

bez karet

   tisk Verze pro tisk      email Poslat stránku e-mailem

Karlínský areál nám opět předvedl, proč se v žebříčku oblíbenosti pod ním nacházejí snad už pouze Hrdlořezy. Nechvalně proslulá "jednička", snad nejnerovnější hřiště v Hanspaulce, byla ještě "vylepšena" nestálým počasím posledních dní, které se navíc výrazně promítlo i do kvality zápasu.
Z naší sestavy kromě předem avizovaného Petra vypadl na poslední chvíli ze zdravotních důvodů i Ota, který tak nemohl prodloužit svou sérii 38 utkání v řadě, přesto s týmem zůstal při zápase i po něm.
Ani jeden poločas nemohl nabídnout žádnou fotbalovou krásu. Krom již zmiňovaného počasí a terénu to bylo zapříčiněno tím, že soupeř přijel pouze v pěti, čehož jsme my ovšem využívali spíše k demonstraci toho, jak moc je naše herní krize hluboká. Na rozbahněném hrbolatém povrchu plném louží nešlo prakticky pořádně hrát, natož kombinovat, pročež jsme se prezentovali hlavně nepřesnými střelami zdálky, bohužel často na úkor možné přihrávky volnému spoluhráči. Soupeř hrozil hlavně ve chvíli, kdy jsme při křečovité snaze dát gól příliš otevřeli obranu a donutil Pavla k několika zákrokům. Z naších akcí stála za povšimnutí střela Richarda, kterou gólman Básníků skvěle vyrazil a několik průniků Ondry. Zbytek půle vyplnila vata v podobě našich marných pokusů o konstruktivní rozehrávku a nastřelování míčů do chumlu ve vápně soupeře. Přesně tak padl nakonec i rozhodující gól. Matěj Kuncíř rozehrál na Davida, ten zdálky vystřelil, balón změnil před brankou dvakrát směr po tečích obránců a skončil u zadní tyče.
Po pauze se obraz hry změnil pouze v tom, že jsme útočili na opačnou stranu. Pršelo vytrvale a terén se čím dál víc posunoval za hranici regulérnosti. Pokud pomineme neurčitý počet střel z uctivé vzdálenosti, pozorovatele mohla zaujmout pouze etuda na téma "Co se dá ve třech před brankářem zazdít" korunovaná Davidovou bombou do tyče a snad ještě střela nad z hranice vápna v podání Ondry. Do při přesilovce protivníka poměrně vzácného přečíslení dva na jednoho se dostal v závěru soupeř, ale Pavel byl u míče včas. Notně rozladěni a totálně promočeni jsme byli za závěrečný hvizd s přehledem pískajícího rozhodčího až nebývale rádi. Na cestě domů nás mohly alespoň trochu zahřát dva vydolované body a hlavně další posun v tabulce směrem k místům, kde podle posledních výkonů opravdu nemáme co pohledávat...

Hodnocení utkání:
Známá poučka o tom, že důležitý je výsledek a dva body, a na předvedenou hru už si nikdo za pár dní nevzpomene, platí i v tomto případě. Jisté ale zároveň je i to, že se tento zápas určitě nezapíše do klubové kroniky mezi nejopěvovanější bitvy, na které se i po letech bude s nostalgií vzpomínat. Naše hra totiž byla vskutku hrozná! Výpočtem všech negativ bychom zabrali nejméně dvě strany textu, proto bude jednodušší se zaměřit na ta nemnohá pozitiva, které toto střetnutí přineslo. Jsou jimi první čisté konto v sezóně a zároveň první nula Pavla, gólový příspěvek Davida, několik málo šancí a v neposlední řadě naděje, že i ti nejzatvrzelejší odpůrci tréninků po tomto trápení pochopili, že takhle to dál nejde...
Hráč zápasu: David Straka      Profil...      Statistika...

Dal vítězný gól a to v celkové mizérii s přehledem stačí...

Sviňmetr : 4 sviní (slabý průměr)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr
10-9 sviní SUPER!!!, 8-7 sviní velmi kvalitní, 6-5 sviní standard, 4-3 sviní slabý průměr, 2-0 sviní krize.


průměrná známka/počet hlasujících hráčů (1..nejlepší, 5..nejhorší)

Brankář
brankar
Pavel Řeháček

2/2
Obránci
obrana
Richard Duben

3/2
obrana
David Straka

3/1
obrana
Matěj Kuncíř

2/2
obrana
Jakub Růžička

2/2
obrana
Jan Voldán

3/2
obrana
Vítek Zahradník

3/2
Útočníci
obrana
Tomáš Rosenberger

3/1
obrana
Michal Malý

3/2
obrana
Martin Viták

3/2
obrana
Ondra Matějka

3.5/2


Naše další články o odehraných zápasech
Sezóna Jaro 2024 - 4.D
Ostatní sezóny
POHÁRY a PŘÁTELSKÁ UTKÁNÍ
TURNAJE