Místo : Podvinný Mlýn
Zápas : 5.kolo Hanspaulka
Výsledek : 1:3 (0:1)

57. Ondra Matějka

Na Podvinný Mlýn dorazila už tradiční sestava, to jest kompletní kádr bez Jakuba a těšili jsme se na pěkný zápas za příjemného počasí. Jak se později ukázalo, jedinou příjemnou věcí z celého odpoledne bylo právě to počasí.
Pokud bychom se měli dívat na herní kvality soupeře, tak nic moc nepředvedl, vzhledem k naší tragické souhře mu ale bohatě stačilo třikrát vystřelit na branku. Poprvé asi v desáté minutě, když proměnil penaltu. Ta byla nařízena poté, co Pavel vyrazil centrovaný míč na ruku Matěje Kuncíře. Tento veskrze smolný okamžik ovlivnil celý zbytek zápasu. V něm jsme tradičně většinou hráli my, ale souhra ve středu pole byla jedním slovem bída. Dvě přesné přihrávky za sebou byly něčím takřka nevídaným a nakopávané míče před branku vzhledem k tomu, že obránci Ansámblu byli v průměru o hlavu větší než naši útočníci, postrádaly prakticky smysl, přesto jsme tuto taktiku praktikovali většinu zápasu. Do poločasu stojí z naší strany za zmínku velké příležitosti Martina a Ondry, které vychytal brankář a zazděná tutovka Richarda, kterému předložil balón Ondra. Soupeř se prezentoval pouze dalekonosnou bombou, kterou Pavel raději jistil na roh.
Druhé půle byla možná ještě horší než ta první. Individuální akce k ničemu nevedly a slušnou nahrávku aby pohledal. Měli jsme pár nadějných možností ze standardních situací, ovšem naložili jsme s nimi trestuhodně. Jak se takové šance proměňují, nám ukázal Ansámbl v 47. minutě. Vítek při rohu neuhlídal nabíhajícího útočníka a ten hlavou překonal kamenného Pavla. O chvilku později napřáhl z dálky útočník, míč proletěl chumlem a vzápětí i Pavlovi mezi nohama. A bylo po nadějích. Obrovskou šanci jsme měli vzápětí, když gólman Ansámblu nabral ve vápně zezadu Ondru, ale Tomáš kopnul penaltu lajdácky. Ujala se až individuální akce Ondry po rohu Martina. Na víc než na čestný gól jsme neměli.

Další ze série zbabraných zápasů máme zdárně za sebou. Nechali jsme se příliš rozhodit brankou z penalty, lacině jsme inkasovali druhý gól, místo abychom se tlačili za vyrovnáním, naše hra absolutně postrádala myšlenku a přesnost, soupeři jsme umožnili proměnit jediné tři střely na branku, které v zápase měl, tradičně byl problém se střídáním a k dovršení všeho jsme sami nedali penaltu. Tentokrát se nemůžeme vymlouvat ani na rozhodčího, ani na terén, ani na kvalitu soupeře, zvorali jsme to jen a jen my sami. Jedním slovem tragédie...
Hráč zápasu: Martin Viták      Profil...      Statistika...

Nebál se do vápna soupeře a statečně se bil na hrotu, po zákroku na něj měla být pískána penalta...

Sviňmetr : 3 sviní (slabý průměr)