37. David Straka (Ondra Matějka)
46. Matěj Kuncíř
48. Petr Gregor (Martin Viták)
49. Tomáš Rosenberger (Martin Viták)

Jakmile skončila příprava a započala ligová sezóna, vyrojilo se Modrých Sviní jako much. Na Podvinný Mlýn nás k premiérovému startu v jarní sezóně dorazilo celkem dvanáct, z aktuální soupisky chyběl pouze Jakub. Počasí příliš fotbalu nepřálo, bylo zataženo a občas se nad hřištěm prohnala i krátká přeháňka. Terén byl díky tomu až příliš měkký a ztěžoval pohyb.
Pivoj patří k našim oblíbeným soupeřům, v minulosti jsme ho dvakrát porazili a jeho výsledky v uplynulých dvou sezónách nenaznačovaly žádnou kvalitativní změnu, čili jsme logicky očekávali pouze výhru. Přesto jsme vzhledem k nekonvenčnímu tvaru hřiště raději zvolili tradiční rozestavení 3-2. Celý první poločas se nesl ve znamení našeho urputného dobývání zabetonované obrany soupeře, z nichž jen občas vyrážel k náhodným brejkům. Proto pro nás byla šokem situace ze 21. minuty, kdy jsme nedokázali pokrýt jednoho z útočníků, který v podstatě z nulového úhlu pouze nakopl míč na branku. Těsně před Pavlem ale míč skočil do terénní nerovnosti, přeletěl přes gólmanovy nachystané ruce a skončil v brance. Soupeř se po gólu logicky ještě více zatáhl s cílem obránit vedení alespoň do poločasu. To se mu naštěstí nezdařilo. Ondra si zpracoval dlouhý výhoz Pavla a propasíroval míč mezi nohama gólmana - 1:1. Do poločasového hvizdu se již nic podstatného neudálo.
Pivoj zřejmě ve snaze zefektivnit útok vystřídal brankáře, což se později ukázalo jako kardinální chyba. My jsme si o pauze tradičně řekli, že "musíme zkrátka více střílet a něco tam určitě spadne". Toto známé klišé se naplnilo už po čtyřech minutách. David vystřelil zdálky, náhradní gólman míč vyrazil pouze k nohám Michala, který se vůbec nerozpakoval a z první napálil míč pod břevno. Útočit se snažil i soupeř, kterému změna v brance směrem dopředu výrazně pomohla, přesto se prosadit nedokázal. Stejně tak my jsme spálili několik čistých šancí, Martin překopl ze tří metrů branku Pivoje, Petr před poloprázdnou brankou zbytečně přihrával a další pokusy odrazila obrana soupeře.
Ujala se až dalekonosné rána Matěje Kuncíře téměř z poloviny hřiště - obrat byl dokonán. Pak už padaly góly jak na běžícím pásu. Po příhře agilního Ondry skóroval David, pak se pro změnu levou trefil znovu Matěj Kuncíř a v ponechané výhodě po faulu na Martina zamířil do černého i Petr. Nejlepší akci jsme si schovali až na úplný závěr. Petr vybojoval míč na dvojici obránců, přihrál Martinovi, který už mohl střílet. Místo toho ještě balon posunul na úplně volného Tomáše, který už doklepával do prázdné branky. Poslední desetiminutovka byla hlavně ve znamení Vítka, kterého celá lavička hlasitě povzbuzovala ve snaze vstřelit první gól za Svině. Netrefil se už ale ani Vítek, ani nikdo jiný a utkání tak skončilo 7:1.

Zápas byl určitě těžší, než se může na první pohled zdát. Hlavně v první půli jsme se nedokázali proti zhuštěné obraně Pivoje prosadit a z trápení nás vysvobodil až Ondra. Druhý poločas už pak byl čistě v naší režii,i když zvlášť mezi náhradníky v obraně to občas silně skřípalo. Můžeme pouze litovat obdržené branky, která byla víceméně náhodná. Za předvedený výkon se sluší pochválit celý tým, nejvíc ale byl vidět tradičně Matěj Kuncíř, autor dvou branek a David s Ondrou, kteří i připsali po gólu a asistenci. Snad nám tato výhra hlavně psychicky pomůže do těžších zápasů, třeba už toho příštího proti Sculpturu.
Hráč zápasu: David Straka      Profil...      Statistika...

Po jeho střele a Michalově dorážce se zrodil vítězný gól, vzápětí sám definitivněě zlomil odpor soupeře.

Sviňmetr : 7.5 sviní (velmi kvalitní)