Výsledek : 3:2 (1:1)

7. Matěj Kuncíř (Marek Viták)
55. Tomáš Rosenberger (Matěj Kuncíř)
61. Marek Viták (z penalty)

Jestli je náš tým v něčem neporazitelný, pak v penaltovém rozstřelu. I během letošního účinkování v Ligovém poháru se nám díky němu podařilo postoupit do dalšího kola. Tentokrát to "odnesli" Orange Predators, kteří v rozstřelu skórovali jen dvakrát a v poháru skončili.
Na jednom z nejlepších hanspaulských areálů, žižkovské Pražačce, nás přivítalo poměrně příjemné, i když chladné počasí. K prvnímu zápasu nové sezóny dorazilo devět hráčů, kteří by vesměs měli tvořit kostru týmu v ligových bojích. Poprvé za nás nastoupil Ondra Matějka, který v zimě přišel z týmu Černý koně TMK.
Dalším změnou byl nový herní systém, který jsme se rozhodli premiérově vyzkoušet právě v tomto utkání. Zbytečně defenzivní rozestavení se třemi obránci jsme se pokusili nahradit novým systémem s dvojicí bránících hráčů, dvěma křídly ve středu pole a osamělým hrotovým útočníkem. V této roli se v zápase vystřídali Martin s Michalem a v soubojích s obranou soupeře byli poměrně úspěšní.
Ale hlavní síla našeho týmu byla soustředěna v záloze, která měla určovat ráz hry. Záložníkům, hlavně Markovi s Matějem Kuncířem, se dařilo nacházet okénka v obranné formaci Predátorů a právě po jejich spolupráci jsme se dostali již v 7. minutě do vedení. Markem způsobený chaos před brankou soupeře potrestal Matěj ranou pod břevno. Soupeř se ale rychle oklepal a naše obrana měla najednou plno práce. Bohužel se nám nepodařilo uhájit do poločasu čisté konto. Chvíli před přestávkou rozhodčí nepřerušil hru ve chvíli, kdy na trávníku ležel Martin a soupeř mohl v klidu dokončit akci. Mohli jsme ještě odpovědět, ale situaci tři na jednoho jsme trestuhodně pokazili a poločas skončil remízou.
Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, šance byly na obou stranách, soupeř ale jednu z nich bohužel využil. Tomáš sice vytlačil útočníka až k brankové čáře, ale ten dokázal z nulového úhlu za pomoci zadní tyče skórovat. Ke cti Predátorů je nutno říct, že ani po vedoucím gólu nehráli "údržbu" a v útoku byli stále nebezpeční. Na druhou stranu v obraně hráli možná někdy až příliš tvrdě. Vyrovnat se nám podařilo až šest minut před koncem, kdy po Markově rohu a střele Matěje Kuncíře dorazil míč za záda gólmana Tomáš.
Došlo tedy na penalty. Během úvodní série pěti pokutových kopů za nás skórovali Marek a Tomáš. V páté sérii měl na kopačce postup Ota, ale netrefil branku a soupeř ještě stihl vyrovnat. Na další nekompromisní bombu Marka ze sedmé série už odpovědět nedokázal a my se tak mohli radovat z postupu.

Náš cíl, postoupit z předkola, jsme splnili, navíc jsme si opět dokázali, že nemáme problém hrát i s týmem z vyšší soutěže. Nově testovaný herní systém se poměrně osvědčil, nedostatky se snad podaří odstranit během přátelských utkání. Do zítřejšího souboje s Morovou ránou můžeme jít úplně v klidu, v tomto zápase můžeme jedině získat...
Hráč zápasu: Marek Viták      Profil...      Statistika...

Opět předvedl, jak je v těch vzácných případech, kdy dorazí na zápas, platným hráčem pro náš tým. V záloze dřel, bojoval, dostával se do šancí, na první gól přihrál a druhý připravil... Svou třídu ale nejvíc ukázal v penaltovém rozstřelu. Oba své pokusy namířil s ledovým klidem pod břevno doprostřed branky. Jeho gól v sedmé sérii byl stejně jako loni vítězný...

Sviňmetr : 7 sviní (velmi kvalitní)