Autor článku : Otakar Duben
Výsledek : 2:3 (0:2)

33. Ota Duben (Richard Duben)
56. Michal Malý (Tomáš Rosenberger)

K prvnímu a zároveň i poslednímu přípravnému zápasu před startem nového ročníku Hanspaulské ligy jsme nastoupili v ne zrovna nejsilnější sestavě, ale již s novými posilami - Pavlem a Richardem.
Soupeř hned na začátku překvapil svojí agresivní hrou, hodně běhal a získával míče, dostával se do přečíslení a z jedné takové šance nám skluzem dal první branku. My jsme nebyli schopni vymyslet kloudnou akci, kdežto soupeř stále nebezpečně útočil. Další přečíslení v závěru poločasu znamenalo druhou změnu skóre, když si míč tečoval do vlastní brány Tomáš.
Tento gól nás již probudil a i my jsme začali zkraje druhé půle útočit efektivněji. Richard zkusil střelu z dálky, která brankáři proklouzla mezi rukavicemi a orazítkovala tyč, odražený míč pohotově dorazil jeho bratr Ota. Chtěli jsme vyrovnat, ale bohužel Dragers přidali nakonec rozdílový třetí gól. To nás ale nepoložilo a po další Richardově střele, která se po několikanásobné teči odrazila od Tomáše k přesně mířícímu Michalovi Malému, jsme opět snížili na rozdíl jediné branky. Do konce zápasu zbývalo ještě pár minut, ale vyrovnat se nám již nepodařilo. Bohužel, při zápase se navíc zranil Richard, který sice zápas dohrál a pomohl k oběma našim gólům, ale na několik dalších zápasů bude zřejmě vyřazen ze hry kvůli zlomenému palci u nohy.

Na výsledku se podepsala nerozehranost našeho týmu, který navíc nenastoupil v optimální sestavě. Nepomohlo nám ani to, že jsme tentokrát museli více tvořit, zatímco soupeři stačilo čekat jen na naše chyby, které bohužel přišly...
Hráč zápasu: Richard Duben      Profil...      Statistika...

Ve svém prvním oficiálním startu za Svině podal dobrý výkon a podílel se na obou našich brankách, přestože většinu utkání odehrál se zlomeným prstem na noze...

Sviňmetr : 4.5 sviní (standard)