Místo : Karlín
Zápas : 9.kolo Hanspaulka
Výsledek : 1:1 (0:0)

39. Martin Mates (Petr Gregor)

I popáté za sebou jsme v Karlíně neprohráli, přesto jsme v souboji s Ústavanem ztratili další důležitý bod. Do vedení nás dostal hlavou Martin Mates, Ústavan však stačil vyrovnat a v závěru dokonce mohl strhnout vedení na svou stranu. S bodem můžeme být ale nakonec spokojeni, protože nás stále udržel ve hře o třetí místo, které skýtá teoretickou naději na postup.
K utkání se dostavilo celkem dvanáct Sviní, i když Matějové Kuncíř s Komancem pouze v roli diváků. Těch bylo, jak se na správné derby sluší, poměrně dost a svou přítomností nám udělali velkou radost. Počasí by spíš než fotbalu přálo plážovým hrám a lenošení na písku, ostré slunce rychle ubíralo síly a horký vzduch ztěžoval dýchání. Proto jsme se snažili hlavně v útoku rychle střídat. Při přetlaku v ofenzivě se Tomáš opět stáhnul na místo stopera, poprvé v ligové sezóně nastoupil i Michal Stodola.
Celý první poločas byl víceméně ve znamení obran, ani jeden z týmu nechtěl udělat zbytečnou chybu a inkasovat jako první. Zpočátku měl soupeř mírnou převahu, ale do větších šancí se nedostával, naše útoky táhl hlavně Martin Mates, ve své snaze však byl často až příliš osamocen. Po příchodu Michala Stodoly se hra trochu vyrovnala a přišly i náznaky našich šancí. Petr, Michal Malý ani dvakrát Martin Mates však úspěšní nebyli a tak první poločas skončil bezbrankovou remízou. V souběžně hraném utkání vedli v souboji našich přemožitelů Prosím, nesmějte se nad U Karla 99 FC 2:0, což byl výsledek, který nám rozhodně radost neudělal.
Ani průběžný výsledek našeho zápasu nám samozřejmě příliš nevyhovoval, i proto jsme začali druhou půli celkem aktivně a soupeře občas přitlačili. Hra však byla stále hodně vyrovnaná a obrany v čele s brankáři dominovaly nad útoky. Až ve 35. minutě přišla první obrovská šance utkání: přetažený centr našel na zadní tyči úplně volného Martina Vitáka, ten však v těžké pozici z voleje netrefil úplně ideálně a ze dvou metrů překopl prázdnou branku. Dočkali jsme se však už za další čtyři minuty. Autové vhazování výborně hrajícího Petra našlo přesně hlavu Martina Matese a ten osmým gólem v sezóně načal střelecké statistiky tohoto zápasu.
Kdo očekával, že nás vedoucí gól uklidní a začneme hrát opatrněji, ten se bohužel spletl. Bezprostředně po Martinově gólu nastala naše nejslabší pětiminutovka v zápase, kdy jsme pobíhali po hřišti jako splašení a nechali soupeře nepochopitelně hrát. Ten toho samozřejmě rychle využil. V 45. minutě šli tři soupeři na čtyři naše bránící hráče, přesto se míč mohl dostat k volnému útočníkovi a ten měl dost času přesně zamířit. Na jeho diagonální střelu po zemi neměl Ondra nárok dosáhnout. Vyrovnaný stav nás jakoby zase uklidnil a hra se opět vyrovnala. Šance si už ale do konce zápasu vytvářel pouze soupeř, který měl přes početně slabší lavičku v koncovce střetnutí více sil. Dvě minuty před koncem nám zatrnulo, když Tomáš napálil v nouzi míč jen do dotírajícího útočníka, od něhož se balón odrazil na tyč, skóre už se však do závěrečného hvizdu poměrně dobrého rozhodčího nezměnilo.

Pro bod jsme přijeli, bod jsme nakonec získali, měli bychom tedy být spokojeni. Jenže jsme nedokázali udržet důležité vedení a jedna chyba v obraně nás prakticky stála naději na přímý postup. Jedinou naší šancí je zbývající utkání vyhrát a doufat ve správnou konstelaci ostatních výsledků...
Hráč zápasu: Martin Mates      Profil...      Statistika...

Měl zvýšenou motivaci se ukázat a povedenou hlavičkou nás také poslal do vedení, bohužel jsme ho nedokázali udržet.

Sviňmetr : 7.5 sviní (velmi kvalitní)