Výsledek : 3:2 (1:1)

8. Martin Mates (Ondra Mates)
37. Tomáš Rosenberger
55. Martin Viták (Martin Mates)

Těžký zápas nás čekal v pátek třináctého na hřišti v Karlíně. Proti nám nastoupil tým Les Buzerans, který byl v tabulce o místo před námi. Naše sestava byla stejná jako minulý zápas, kde jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů za poslední dobu, navíc přišel jen Vojta. Soupeř neměl nikoho na střídání, což nám také hrálo do karet.
Jen pár minut po začátku zápasu jsme ale museli vytahovat míč ze své sítě. Špatně pokrytý hráč se dokázal dobře zorientovat po rohu a z voleje přesně trefil šibenici. To jsme si ale nechtěli nechat líbit a vrhli se do útoku. Naši snahu korunoval Martin Mates, který přesnou střelou zužitkoval vyhození Ondry. Musíme uznat, že soupeř dobře střílel. Snažil se o to z každé pozice a to velmi nebezpečně. Les Buzerans ale měli i výborný milimetrový odhad. Podle rozhodčích nás dvakrát faulovali přesně na čáře pokutového území. Prvně byl při svém průniku stažen Martin Mates a pak schytal ránu kopačkou do obličeje Ota, který stál cca dva tři metry od branky. Jenže s rozhodčím nic nenaděláme a museli jsme hrát dál. Do poločasu byly šance na obou stranách, ale soupeř byl díky přesnější střelbě o chlup lepší.
V poločasové pauze jsme se ale zvedli a povzbudili. Tomáš, který byl ošklivě faulován na konci prvního poločasu, se rozhodl nastoupit i nadále a dostal náš tým do vedení. Po zmatku před soupeřovou brankou, kdy už jeden z obránců vyvážel míč do bezpečí, ho čistě získal a z otočky pohotově pálil přesně k tyči. Vedli jsme tedy o gól a snažili se udržet výsledek. Velká škoda byla, že rozhodčí nedokázal udržet utkání pod kontrolou. Docházelo k mnoha faulům z obou stran, lokty a podražení nebylo nic výjimečného. Martin Mates byl faulován u soupeřovi branky a zůstal ležet na zemi. Obránce ale hrál dál a šel s míčem na naší polovinu. Tam ale balón ztratil a dopředu šel Martin Viták. Měl ale těžkou pozici, musel obstřelit nejen brankáře, ale i ležícího Martina. Technická střela bohužel skončila na tyči a my museli čekat dál. Nakonec se ale podařilo zvýšit náskok. Po průniku Martina Matese si naběhl před branku Martin Viták a po přihrávce do výhodné pozice nemohl minout. Stav zápasu tak byl 3:1 pro nás a museli jsme začít pořádně bránit, neboť do konce zbývalo ještě asi 7 minut. Soupeř se hodně snažil, měl několik brankových příležitostí, ale dokázal proměnit už jen jednu. Po těžkém boji jsme tak zvítězili 3:2!

Byl to velmi těžký zápas s dramatickým průběhem. Naštěstí jsme si dokázali vytvořit náskok a ten ubránit za každou cenu. Toto utkání bylo také velmi důležité pro případné postupové ambice.
Hráč zápasu: Ondra Mates      Profil...      Statistika...

Během utkání měl řadu těžkých zákroků, a i když dvakrát kapituloval, byl jednoznačně naším nejlepším hráčem. Ani na jednom z inkasovaných gólů nenese vinu, s ideálně trefeným volejem nemohl nic dělat a při druhém gólu měli obránci jím vyražený balón odkopnout...

Sviňmetr : 6 sviní (standard)