39. Ondra Mates
54. Michal Malý (Tomáš Rosenberger)
55. Martin Mates (Michal Malý)

7. minuta

Jeden z nejlepších výkonů v historii klubu jsme podali v souboji s vedoucím týmem naší skupiny, který v předešlých pěti zápasech neztratil ani bod. Po vítězství 4:1 jsme se udrželi v horní polovině tabulky a přiblížili se vedoucí dvojici na tři body.
Karlínské hřiště se tentokrát předvedlo v poměrně slušném světle, po proměnlivém počasí posledních dní byl povrch měkký, avšak bez louží, což byla po minulých zkušenostech příjemná změna. Respekt k aktuálním výsledkům soupeře, který porazil mj. i Ústavan, a naše špatná hra v posledních zápasech nás přinutili ke změně rozestavení. Tomáš se stáhnul na místo stopera, na hrotu útoku se střídala dvojice Michal Malý - Martin Viták, které z druhé vlny podporoval Martin Mates.
Po počátečním vzájemném oťukávání přišla naše první obrovská šance. Po rohu se míč odrazil na zadní tyč k Martinu Matesovi, který z voleje i z následné dorážky trefil jen dobře postaveného gólmana a jeho třetí pokus už šel nad. Martin si spravil chuť o pár minut později, když využil zaváhání obrany Lokomotivy a křižnou střelou nás poslal do vedení. Po zbytek první půle se hra přelévala ze strany na stranu s mírnou převahou na straně soupeře, kterému však naše obrana nedovolila víc než dvě tři větší šance, které ale v klidu pochytal Ondra.
Původně slunečný páteční podvečer nevydržel ani do poločasu a zatažená obloha a zvedající se vítr na začátku druhé půle nevěstil nic dobrého. Lokomotiva samozřejmě začala více útočit, naše obrana se ještě víc zatáhla a nastala fáze dobývání naší branky s aktivitou převážně na kopačkách soupeře. V této části zápasu jsme neměli takřka žádné větší šance, přesto jsme dokázali zvýšit vedení. Ondrův výkop nedokázal nikdo z obránců odvrátit, míč se odrazil od země a přeskočil evidentně překvapeného gólmana. Soupeř se sice snažil protestovat, že branka z výkopu rukou neplatí, ale rozhodčí byl nekompromisní - 2:0. V tuto chvíli už bylo jasné, že soupeř bude muset pouze útočit, pokud chce pomýšlet na body. Proto jsme ještě více stáhli obranu a hráli v postatě jen na jednoho ofenzivního hráče.
Lokomotiva si vypracovala velký tlak, který umocnil i gól ze standardní situace. Po našem faulu na půlce následoval přímý kop, útočník Lokomotivy přehlavičkoval naše bránící hráče a nedal Ondrovi šanci. Soupeř nás poté v jednu chvíli takřka zamkl na naší polovině a při sérii čtyř rohů viselo vyrovnání takřka na vlásku. V té době se také nad hřištěm přehnala krátká, zato však intenzivní průtrž mračen. Dvakrát nás hodně podržel Ondra, který vychytal soupeře v situaci dva na jednoho a chvíli poté efektně vyrazil tvrdou střelu zdálky. Definitivní zlom v utkání přinesl rychlý brejk - Martin Mates vyslal na zteč Tomáše, jeho střelu vyrazil gólman jen k nohám Michala, který byl opět v pravý čas na pravém místě. O pár okamžiků později Michal přihrál do běhu Martinu Matesovi, který z úhlu propálil gólmana - bylo rozhodnuto... Jedinou větší chybu udělal rozhodčí na konci utkání, když odpustil kartu Otovi, který neudržel nervy a zbytečně oplácel soupeři, který ho však po celý zápas častoval údery loktem. Závěrečný tlak Lokomotivy už přinesl pouze žlutou kartu pro Tomáše Rosenbergera, který byl napomenut za předčasné vyběhnutí ze zdi.

Jiný herní systém a změny v sestavě měly evidentně pozitivní účinek. Pomohlo nám i brzké vedení, které se nám podařilo udržet po celý první poločas. V druhém poločase jsme dokázali po soupeřově snížení přestát jeho tlak a naopak dvakrát sami skórovali. Přestože soupeř byl kvalitní a dokázal si vytvořit šance, lze konstatovat, že naše výhra je zasloužená. K výborné úrovni utkání přispěl i výkon rozhodčího, který až na jednu výjimku neudělal výraznější chybu, správně posuzoval zákroky a nebál se ani udělovat žluté karty.
Jen slova chvály měl pro tento zápas náš kapitán Martin Viták: Na zápas jsme se sešli ve velmi slušné sestavě. Asi respekt ze soupeře způsobil, že jsme od začátku hráli do plných. Všichni hráči odehráli jedno ze svých nejlepších utkání a tento zápas jsme po zásluze vyhráli. Velký dík patří rozhodčímu, který pískal opravdu skvěle a můžeme jen doufat, že v dalších zápasech dostaneme stejně kvalitní sudí...
Hráč zápasu: Ondra Mates      Profil...      Statistika...

Vyzdvihnout jednotlivce je velmi těžké, protože celý tým bez výjimky podal výkon na hranici svých možností. Ondra nás ale opět v brance podržel a navíc z výkopu zaznamenal vítězný gól.

Sviňmetr : 9 sviní (SUPER !!!)