Místo : Karlín
Zápas : 3.kolo Hanspaulka
Výsledek : 1:2 (0:0)

50. Marek Viták (Tomáš Rosenberger)

Ve třetím jarním kole jsme se na karlínském oraništi úplně zbytečně ztratili body s týmem Prosím, nesmějte se, který jsme podle papírových předpokladů měli pohodlně porazit. Nahrávala tomu i takřka nejsilnější sestava, kterou jsme byli schopní dát v současnosti dohromady.
O prvním poločase toho vcelku není moc co říct. Gól nepadl, z několika náznaků šancí a propagačních střel z velké vzdálenosti vybočovala jen náhodná, přesto stoprocentní příležitost Vojty. V závaru před brankou soupeře se od jeho pozadí odrazil míč do branky, obránce však stačil zachránit na brankové čáře.
Druhá půle byla o poznání zajímavější. Soupeř si postupem času vytvořil mírnou převahu, kterou jsme umocnili my svými chybami v rozehrávce. Ondra byl naštěstí vždy připravený. Ve 46. minutě udeřilo na druhé straně. V nepřehledné situaci před brankou se nejlépe orientoval Marek a střelou, která se odrazila od břevna, nedal brankáři šanci. Vedli jsme a chtěli jsme mít zápas pod kontrolou. To se nám však nepodařilo. Místo jednoduchých odkopů jsme začali vymýšlet složité způsoby rozehrávky a nabídli soupeři možnost na zvrat. V 56. minutě jsme se zbytečně vysunuli a obránci se při rychlém brejku nestačili vrátit. Míč se odrazil od tyčky přímo před stojícího útočníka, který neměl problém doklepnout míč do opuštěné branky. To ale bohužel nebylo všechno. V poslední minutě Jakub místo nákopu na útočníky zkusit projít mezi dvěma protihráči, míč ale ztratil a soupeř už si s jednoduchou situací věděl rady...

Soupeř byl možná v druhém poločase mírně lepší, ale my měli utkání ve své moci a výhru mu doslova věnovali. Vymýšlet v poslední pětiminutovce pokud možno co nejkomplikovanější řešení rozehrávky můžeme maximálně na tréninku, určitě ne v ligovém zápase. Pokud budeme takovéto hloupé taktické chyby opakovat, do sedmičky se nedohrabeme nikdy...
Hráč zápasu: Marek Viták      Profil...      Statistika...

Díky svému tradičnímu důrazu ve vápně nás poslal do vedení, které jsme však bohužel neudrželi.

Sviňmetr : 4 sviní (slabý průměr)