Datum : 12.3.2005 10:00
Místo : Hagibor
Zápas : Ligový pohár
Výsledek : 0:3 (0:1)

Za podobných podmínek jako před dvěma týdny nastoupily Modrý Svině ke svému druhému pohárovému zápasu. Na zasněženém Hagiboru nám již v 8:45 měl být soupeřem tým Cvrčci. Už dlouho před zápasem se vědělo, že náš tým nenastoupí v optimální sestavě.
Kvůli absenci Ondry se musel do branky postavit náš bývalý gólman Martin Viták, který ale odchytal jeden ze svých nejlepších zápasů. Do útoku se v den svých narozenin a s novými kopačkami vrhnul Vojta. Na soupeři bylo hned na začátku vidět, že přišel vyhrát a žádné komplikace si nepřipouštěl.
V prvních minutách se týmy oťukávaly, ale byla zřejmá převaha soupeře. Přeci jenom hraje 5. ligu už nějaký ten pátek a jistě by pro ně byla ostuda vypadnout s osmiligovým týmem. Za první poločas si vypracovali plno šancí, ale buď střelu zlikvidovala obrana nebo brankář. Během první třicetimutovky ale přeci jen jednou uspěli. Zhruba v 20. minutě hráč soupeře prošel podél brankové čáry a ani skluz Martina Vitáka nezabránil skórování do prázdné branky. My jsme si vypracovali taky pár šancí, ale žádná přímo neohrozila branku soupeře. Po prvním poločase výsledek nevypadal tak tragicky, jak jsme očekávali (připomeňme, že soupeř v 1. kole poháru vyřadil tým ze sedmé ligy výsledkem 11:2!). Našemu týmu možná chyběl motivace, nikdo nečekal, že by to mohl být vyrovnaný zápas.
Druhý poločas vypadal podobně jako ten první. Vypracovali jsme si několik šancí, ale na zmrzlém podkladu se dalo jen těžko pořádně vystřelit. Velké šance ale měli Jakub a Michal Stodola. Zahrozil také Vojta, když se od něj odrazil míč. To ale bylo v útoku asi vše. Zato v obraně si nás soupeř možná vychutnával. Občas si mohl dovolit několikrát přihrávat před brankou, aniž by se moc naběhal. My se hnali, ale soupeř nás technicky přehrával. Nakonec ale vstřelil už jen dva góly. První po rohovém kopu, kdy Vojtovi utekl hráč a z první prostřelil Martina Vitáka. Druhý padl po nedorozumění naší obrany s brankářem. Martin si myslel, že míč byl zakopnut, ale ten mezitím plachtil vzduchem a z chumlu hráčů na brakové čáře se nakonec odrazil do sítě.

Byla to pro nás dobrá zkušenost. Soupeř byl lepší a vítězství si právem zasloužil. Musíme více trénovat pokrývání útočníku, protože obrana byla občas hodně zmatená. Nicméně má zlepšující se tendenci a časem se určitě ustálí. Naše účinkování v poháru lze označit za velmi úspěšné a důležité. Příští rok se určitě opět přihlásíme.
Hráč zápasu: Jakub Růžička      Profil...      Statistika...

Jako jeden z mála se dokázal vyrovnat s těžkým terénem a svými obrannými zákroky nás zachránil od několika jistých gólů. Jen škoda, že v naší největší šanci netrefil ideálně míč...

Sviňmetr : 5.5 sviní (standard)