Místo : Hagibor
Zápas : Ligový pohár
Výsledek : 1:0 (0:0)

61. Marek Viták (z penalty)

Důkladně vyzbrojeni teplým oblečením, kulichy a rukavicemi jsme dorazili na sněhem zapadlý Hagibor. Naše představa, že správce areálu hřiště alespoň trochu upraví, se ukázala jako poměrně naivní a tak jsme měli před sebou více než hodinu hry v místy až několikacentimetrové vrstvě sněhu. Tyto specifické podmínky se později ukázaly jako důležitý faktor našeho vítězství, neboť sněhová pokrývka na hřišti v podstatě smazala jakýkoliv rozdíl v technice mezi oběma týmy.
I přes chladné počasí se sešla téměř nejsilnější možná sestava, i proto jsme mohli pomýšlet na úspěch. Po celý první poločas byla hra vyrovnaná, i když zásluhou přísného rozhodčího i hodně rozkouskovaná. V první vyložené šanci zápasu se v 7. minutě objevil Marek, ale po přihrávce Tomáše mířil z ideální pozice nad. Soupeř se snažil tvořit hru, ale díky řadě nepřesností a dobré práci naší obrany se do nebezpečných příležitostí dostával pouze sporadicky. Mezi 20. a 25. minutou se odehrály dvě situace, které se později ukázaly jako klíčové pro další vývoj zápasu. Nejdříve rozhodčí soupeři neuznal neregulérní gól. Signalizoval totiž odkop od branky, soupeř přesto ještě během našeho střídání rozehrál rohový kop a pohodlně skóroval. Po protestech Ondry rozhodčí nařídil odkop od branky, čímž notně rozzlobil hráče soupeře. O pár minut později vzplanuly emoce znovu, když centr do vápna trefil ruku jednoho z bránících hráčů KKK a rozhodčí, který původně signalizoval roh, po poradě s asistentem ukázal na značku pokutového kopu. K penaltě se postavil Martin Mates a pouze nastřelil vybíhajícího gólmana. Rozhodčí však nechal právě pro předčasný výběh gólmana pokutový kop opakovat, Martinovi však ani napodruhé štěstí nepřálo a vůbec netrefil branku.
V druhé půli se obraz hry viditelně změnil. Soupeř, kterému dosavadní vývoj skóre vůbec nevyhovoval, zařadil vyšší rychlostní stupeň a naše obrana místy přestala stíhat. Začaly se množit fauly na obou stranách, což přinášelo hodně nebezpečných situací, zvláště před naší brankou. Hlavně díky výborným zákrokům Ondry Matese jsme dokázali udržet čisté konto i během závěrečného tlaku soupeře a dovedli zápas k penaltovému rozstřelu.
Z našeho týmu byla na penalty určena pětice Michal Stodola, Ondra, Tomáš, Martin Mates a Marek. Během úvodní série pěti penalt se trefil pouze Tomáš, ale jelikož totéž se povedlo i soupeři, rozstřel pokračoval. Nejblíže vyřazení jsme byli v sedmé sérii, když Martin Mates přestřelil a soupeř mohl rozhodnout o postupu. Ondra však předvedl zákrok utkání a míč směřující do opačného rohu branky vyškrábl v pádu špičkou kopačky. V desáté sérii nezaváhal Marek a když útočník KKK nezvládl situaci a nastřelil jen tyč, mohli jsme začít slavit.

Odehráli jsme jedno z nejtěžších utkání za poslední dobu. Proti soupeři z vyšší ligy jsme podali výkon na hranici svých možností a úspěch v závěrečné penaltové loterii byl proto pro nás zaslouženou odměnou. Ve druhém kole pravděpodobně narazíme opět na tým z 5. ligy, tak doufejme, že jsme si všechno štěstí už nevybrali.
Hráč zápasu: Ondra Mates      Profil...      Statistika...

Působil jistým dojmem a ani jednou nechyboval, přestože musel hlavně ve druhém poločase řešit spoustu nebezpečných situací před svou brankou. Penaltový rozstřel, v kterém jen třikrát inkasoval a pět pokusů chytil, jen završil jeho výborný výkon.

Sviňmetr : 8.5 sviní (SUPER !!!)