Zápas : 9.kolo Hanspaulka
Autor článku : Martin Viták
Výsledek : 1:1 (0:0)

41. Martin Viták (Martin Mates)

V nejdůležitějším zápasu sezóny se dostavilo pouze devět Sviní. Petr přislíbil účast až na posledním zápase, na Matěje Komance byla opět zima a Ota odřekl svou účast těsně před zápasem. I tak jsme ale měli dobrou sestavu.
Od začátku zápasu bylo vidět, že oba týmy chtějí a potřebují vyhrát. Vyložených šancí moc nebylo, ale hra se přelévala z jedné strany na druhou. V prvním poločase jsme měli asi více ze hry, ale gól nepadl ani na jedné straně. My jsme ale potřebovali vyhrát a proto jsme se více drali dopředu. Na začátku druhého poločasu jsme ale inkasovali, kdy po sporném faulu na našeho brankáře pohodlně skóroval soupeř. prohrávali jsme tedy jedna nula. Soupeř nastřelil také tyčku, ale další šance si nevypracoval. Naději našemu týmu vrátil Martin Mates, který od půlky hřiště šel sám na branku a na poslední chvíli uviděl zcela volného nabíhajícího Martina Vitáka, kterému poslal nádhernou přihrávku před prázdnou branku a Martin už nemohl minout.
Stav byl tak vyrovnaný 1:1. Opět jsme viděli šanci zvítězit. Bohužel hned po gólu běžel Martin Viták znovu sám, ale byl stáhnut obráncem. Rozhodčí jen mlčel a k jeho výrokům je jako obvykle zbytečné se vyjadřovat. Marek měl otisk kopačky v obličeji, ale nám bylo řečeno, že jsme asi na jiném fotbale, jestli jsme něco viděli... Zápas jsme nedokázali dotáhnout do zdárného konce, přestože jsme mohli z několika šancí v závěru skórovat.

Z naší strany to byl dobrý zápas. Dobře jsme bránili a v útoku byly k vidění kombinace i šance. Škoda, že jsme nedokázali vstřelit druhou branku. Doufejme, že i přes remízu v tomto utkání postoupíme...
Hráč zápasu: Martin Viták      Profil...      Statistika...

První zápas v útoku a hned první gól, může být lepší premiéra?

Sviňmetr : 8 sviní (velmi kvalitní)