Zápas : 8.kolo Hanspaulka
Autor článku : Otakar Duben
Výsledek : 1:1 (1:1)

20. Ota Duben (Martin Viták)

V sobotu 6. listopadu jsme odehráli již 8.kolo Hanspaulské ligy v podzimní sezóně. Počasí nám příliš nepřálo. Byla zima a celý druhý poločas pršelo. Možná i to ovlivnilo to, kolik nás přišlo. Nakonec se nás sešlo osm. Bratři Matesové museli nastoupit za svůj klub ve velkém fotbale, Matěj Kuncíř a Marek si už do konce sezóny nezahrají a Petr měl brigádu. Nebýt těchto absencí, asi bychom tým Motol FN porazili.

Ze začátku nás soupeř překvapil a již v třetí minutě vstřelil branku. Rohový kop jsme ještě odvrátili, ale následný centr se snesl na hlavu úplně osamoceného útočníka a ten si mohl v klidu vybrat, kam míč umístí. Bohužel si zvolil místo mimo dosah našeho brankáře Michala Malého a prohrávali jsme. To našemu sebevědomí moc nepřidalo a začali jsme se obávat, aby zápas neskončil debaklem. Brzy jsme se ale herně začali soupeři přibližovat a ještě do poločasu srovnali i skóre. V té chvíli byli na hrotu Martin Viták, který se asi natrvalo přesune do útoku a bude plnit roli brankářské dvojky Ondrovi, a Ota, který se zapomněl vpředu po rohovém kopu. Naší obraně se podařilo zastavil útok soupeře, Martin prostrčil míč k Otovi, který z halfvoleje nekompromisně zavěsil do šibenice. Ota gólovou radost hodně prožíval, protože skóroval v lize poprvé po 39 zápasech. Do přestávky jsme pak měli více ze hry, další gól se nám už však vstřelit nepodařilo.
K zápasům v Hanspaulce patří i rozhodčí. Někdy na ně máme štěstí a někdy ne. Tentokrát byli rozhodčí docela dobří, nebýt některých momentů v první půli. Brankář soupeře totiž přišel hrát evidentně volejbal a během pár minut zahrál čtyřikrát rukou mimo vápno. Naše připomínka, že podle pravidel má brankář obdržet červenou kartu, nemohla mít úspěch a bylo nám doslova řečeno: "Buďte rádi za přímý kop." Ten byl ale nařízen pouze jednou.
Druhá půle se hrála v rychlém tempu, zpočátku byla hra vyrovnaná, ale v posledních deseti minutách jsme se v podstatě pouze bránili a hlavně díky výkonu našeho gólmana, který chytil čtyři čisté šance, neinkasovali.

Vzhledem k oslabené sestavě to bylo zřejmě maximum, kterého jsme mohli dosáhnout. Udrželi jsme si šance na postup a to je nejdůležitější...
Hráč zápasu: Ota Duben      Profil...      Statistika...

Střelou z první se dočkal premiérového gólu, byť stačil jen na remízu.

Sviňmetr : 6 sviní (standard)
svinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetrsvinmetr

průměrná známka/počet hlasujících hráčů (1..nejlepší, 5..nejhorší)