Zápas : 7.kolo Hanspaulka
Výsledek : 2:1 (0:1)

48. Martin Mates (Tomáš Rosenberger)
59. Jakub Růžička (Tomáš Rosenberger)

Chvíli to vypadalo, že v zápase s Yamato Day 02 budeme mít stejné problémy se složením sestavy jako v minulém utkání, nakonec však dorazilo deset hráčů. Narozdíl od minulých utkání nám v tomto případě přálo počasí. Včerejším deštěm svlažený, i když kamenitý povrch hřiště a jeden z posledních pěkných podzimních dnů, kombinace přímo ideální pro fotbal.
Utkání začalo poměrně ve svižném tempu a šance se střídaly na obou stranách. Evidentně sehranější soupeř si ale rychle vytvořil územní převahu a dařilo se mu pronikat do naší nezformované obrany. Přesto jsme mohli jít do vedení my. Michal Stodola prostrčil míč na Petra, který se zjevil tváří v tvář brankáři, pokusil se ho prostřelit, ale gólman vyrazil na roh. Několikrát se do zhuštěného prostotu před brankovištěm soupeře dostal Marek, vždy však prováhal pravý okamžik ke střele. Akce Yamata byly neméně nebezpečné, navíc mnohem častější. Většinu možností jsme jeho hráčům ale nabídli sami špatnou rozehrávkou a častými nedorozuměními mezi obránci. Těsně před přestávkou tedy přišel trest. Po další ztrátě míče ve středu pole se míč dostal k volnému útočníkovi, který se trefil přesně k tyči. Do kabin jsme tak odcházeli s jednogólovým mankem.
Během druhého poločasu se nám podařilo vyrovnat hru. Lépe jsme přistupovali k protihráčům a začaly se nám dařit i přihrávky. Gól se nám však stále nedařilo vstřelit. Gólman soupeře se snažil zdržovat a často bral míč do rukou, někdy i v rozporu s pravidly, což jinak velmi korektní rozhodčí toleroval. Ve 48. minutě jsme se konečně dočkali. V rohu pokutového území se dostal k míči Tomáš, brankář Yamata proti němu netakticky vyběhl, Matěj vrátil míč podél postranní čáry Martinu Matesovi, který z dálky trefil opuštěnou branku. Po vyrovnávacím gólu soupeř znejistěl, začal odcházet i fyzicky a "karikatura homo sapiens", která po celé utkání vytvářela parodii na "kotel" Yamata, se ozývala čím dál méně. V poslední desetiminutovce se zrodilo několik nebezpečných situací před naší brankou, všechno však vyřešil spolehlivě chytající Ondra. Na druhé straně měl vítězný gól na hlavě Tomáš, mířil však těsně vedle. Rozuzlení vyrovnaného utkání na sebe nechalo čekat až do předposlední minuty. Tomáš přihrál naslepo dopředu rozběhnutému Jakubovi, který při samostatném úniku zachoval chladnou hlavu a poslal míč šajtlí do protipohybu brankáře k tyči. Bylo rozhodnuto a uřvaný fanoušek soupeře jako by najednou přišel o hlas...

Již několikrát jsme přišli o výhru v závěrečných minutách utkání. Tentokrát tomu bylo naštěstí naopak. V prvním poločase jsme nehráli vůbec dobře, chyběla hlavně přechodová fáze a častější střelba. V druhé půli jsme se začali dostávat do hry a dvěma šťastnými góly nakonec strhli vítězství na svou stranu. Vybojovali jsme tak prozatím nejdůležitější výhru v sezóně...
Hráč zápasu: Ondra Mates      Profil...      Statistika...

Zvláště v první půli předvedl řadu důležitých zákroků a jen díky němu jsme měli naději na výhru až do konce.

Sviňmetr : 6.5 sviní (velmi kvalitní)