9. Matěj Kuncíř (Tomáš Rosenberger)
23. Matěj Kuncíř (Martin Mates)
29. Matěj Komanec (Martin Mates)
31. Tomáš Rosenberger (Matěj Kuncíř)

První zápas podzimní sezóny jsme odehráli na čtvercovém hřišti na Podvinném mlýně. Soupeřem nám byl nováček soutěže, tým Směs pražských es 1.FC. Před utkáním jsme tedy nevěděli, co od něj očekávat. Bohužel polovina týmu dorazila až ke konci prvního poločasu, takže jsme hráli jen s jedním hráčem na střídačce, ale i tak jsme soupeře od začátku přehrávali.
Smolný zápas to byl pro Martina Vitáka. Ze začátku zápasu inkasoval nenápadnou střelou z úhlu. „Myslel jsem, že střela šla vedle, jen tak jsem ji chtěl chytit,“ řekl po zápase. Naštěstí ho tentokrát podržel náš útok v čele s Matějem Kuncířem. Ten nejprve po spolupráci s Tomášem vyrovnal a pak po přihrávce Martina Matese otočil skóre na 2:1. Do poločasu ještě zvýšil náš náskok Matěj Komanec, který tečoval střelu Martina Matese do protipohybu brankáře. Vytvořili jsme si i další slibné šance, soupeře kombinačně přehrávali, ale často nám chyběla větší přesnost v koncovce a také trochu štěstí.
Druhý poločas utkání příliš nepřálo počasí. Už v první půli mírně poprchávalo a hra tím byla hodně ovlivněna. Dokázali jsme ale ještě přidat další branku, když Tomáš po nahrávce Matěje Kuncíře protlačil míč do sítě. Bohužel náš brankář dnes asi opravdu neměl svůj den a opět hloupě inkasoval. Jednoduchou střelu po zemi nohou pouze přizvedl a v podstatě přeloboval sám sebe. Kvůli vytrvalému a silnému dešti byl zápas ve 40. minutě předčasně ukončen. Vojta, který na utkání dorazil se zpožděním, se tak na hřiště vůbec nedostal.

V prvním utkání jsme nepodali ideální výkon, ale počítají se dva body a ty jsme uhráli. Soupeř neměl mnoho možností ke skórování, naopak my jsme zahodili několik tutovek. Velmi dobrý výkon dnes předvedl Matěj Kuncíř, Martin Mates i jeho bratr Ondra. Mnohem těžší utkání nás čeká příští týden, kdy se chystáme na zápas s papírově nejlepším týmem naší skupiny.
Hráč zápasu: Matěj Kuncíř      Profil...      Statistika...

Nová posila splnila plně naše očekávání. Matěj by nám měl konečně pomoci k vytouženému postupu. Dnes odehrál skvělé utkání, když dva góly sám vstřelil a na jeden přihrál. Byl hodně vidět, často střídal a hrál s velkým přehledem.

Sviňmetr : 6.5 sviní (velmi kvalitní)