10. Michal Stodola (Ondra Mates)
39. Martin Mates (Tomáš Rosenberger)
52. Ondra Mates (Martin Mates)
61. Tomáš Rosenberger (z penalty)

Generálka na podzimní sezónu Hanspaulské ligy nám vyšla jen napůl. Přes výrazně okleštěnou sestavu bez možnosti střídání jsme odehráli vyrovnané utkání, opět jsme však nedokázali zvítězit a prakticky po celý zápas jsme dotahovali těsné vedení soupeře.
Zápas na Podvinném Mlýně pro nás nezačal vůbec šťastně. Už ve čtvrté minutě si Ota obnovil zranění stehenního svalu a po celý zbytek poločasu jsme hráli prakticky ve čtyřech. Navíc vzápětí soupeř z prvního pořádného protiútoku poprvé rozvlnil síť za zády Ondry, který byl kvůli zpoždění Michala Malého nucen odchytat první poločas. Naštěstí se nám podařilo brzy vyrovnat, když si Michal Stodola zpracoval dlouhý výkop od branky a střelou na zadní tyč nedal brankáři šanci. Celý zbytek prvního poločasu byl ve znamení neproměněných příležitostí na obou stranách, ze hřiště však odcházel spokojenější soupeř. Po rychlém brejku vyhrál přetlačovanou s gólmanem útočník FC F*C* a do prázdné branky zavěsil.
Do druhé půle jsme nastoupili se dvěma změnami v sestavě. Do branky se postavil dorazivší Michal Malý a Otu, který nemohl dále pokračovat v zápase, nahradil v obraně Ondra. Zpočátku jsme byli aktivnější, chybami v obraně jsme však soupeři nabídli několik nebezpečných brejků. Nám se podařilo několikrát nastřelit brankovou konstrukci, vyrovnání pak přišlo z poměrně kuriózní situace. V jednom ze závarů nastřelil Tomáš Martina Matese a od něj se míč odrazil do branky. Vedení nám bohužel opět dlouho nevydrželo, další brejk do naší rozhozené obrany neměl jinak dobře chytající Michal Malý šanci zastavit. V koncovce utkání jsme šli tvrdě za vyrovnáním a v 52. minutě se dočkali. Ondra vystřelil z dálky a trefil se přesně do šibenice. Ve zbytku zápasu se nic zajímavého nestalo a přišly tedy na řadu penalty. V nich se blýsknul Michal Malý, když tři pokusy vyrazil a inkasoval pouze jednou. Za nás skórovali bratři Matesovi a Tomáš a na penalty jsme tedy zvítězili 3:1.

V útoku jsme podali poměrně dobrý výkon a vzhledem k několika nastřeleným tyčím v druhém poločase se dá hovořit o velké smůle. Nelze ale nevidět, jaké problémy měla naše takřka "elitní" obrana s rychlými protiútoky soupeře, které jsme mu nabízeli hlavně vlastními chybami v rozehrávce. Celkově šlo ale o kvalitní přípravu na novou sezónu, kde naše výkony budou snad o něco lepší. Doufejme, že na příští utkání dorazí více hráčů a nebudeme mít takové problémy se složením týmu jako dnes...
Hráč zápasu: Ondra Mates      Profil...      Statistika...

Sviňmetr : 5 sviní (standard)