Výsledek : 2:1 (2:1)

11. Martin Mates (Ondra Mates)
18. Tomáš Rosenberger (Ondra Mates)

58. minuta

K osmému kolu Hanspaulské ligy v sezóně Jaro 2004 jsme nastoupili na Podvinném mlýně. Na debakl z minulého kola jsme chtěli zapomenout, nejlépe dobrým výsledkem. Ovlivnila nás ale i sobotní událost, kdy jsme přišli o šest bodů v tabulce kvůli neodpískaným utkáním.
Podle našich předsezónních prognóz měl být tým Inter Traktor Práčata nejhorší z naší skupiny. Poslední dva zápasy ale odehrál velice slušně a tak jsme se mohli "těšit" na zajímavé utkání. Poprvé po roce se k zápasu společně postavili dva největší smolaři našeho týmu.
Martin Viták odehrál za Svině pouze první sezónu a statistika gólů (4 vstřelené a 45 obdržených) mluví sama za sebe. Když se před týdnem postavil do branky proti Holešovicím a zápas skončil 0:8 v náš neprospěch, mohl Martin začít zpytovat svědomí. A kvality Martina Matese nemůže nikdo ani trochu zpochybnit, přesto většinou, když nastoupil k zápasu, tak jsme prohráli. Martin vstřelil i několik gólů, ale na výhru to nikdy nestačilo. Tentokrát se oba na hřišti setkali a všichni doufali, že se tím smůla vyruší.
Hřiště na Podvinném mlýně je známo svým čtvercovým tvarem. Soupeř začal velice nepříjemnou hrou, kdy vysunul dva útočníky těsně před brankáře a obránce nakopával dlouhé míče přímo na branku. Občas bránilo i sluníčko, ale soupeři se naštěstí nepodařilo vstřelit z této situace ani jeden gól. Dvakrát sice Martinovi pomohlo břevno, ale jinak všechny míče vyboxoval. Zpočátku soupeř hrozil pouze z těchto akcí a my se snažili dostat do vedení. Nakonec se nám to podařilo po spolupráci bratří Matesů. Ondra vykopával míč od branky a Martin si míč zpracoval a téměř z poloviny hřiště nádherně zavěsil pod břevno. Byl to jeden z nejhezčích gólů, co náš tým kdy vstřelil. „Soupeři“ se ale nedlouho nato podařilo vyrovnat. Ota totiž zamířil neomylně k tyči do protipohybu brankáře a skóre bylo náhle vyrovnané. Vyrovnání určitě hodně zamrzelo a proto jsme chtěli co nejdříve odpovědět. Možná jsme ani nečekali, že to půjde takhle rychle. Jen několik vteřin po výkopu z poloviny hřiště vstřelil Tomáš vítězný gól po zmatku před soupeřovou brankou, když dostal dostatek prostoru k pohodlné dorážce. Zbytek poločasu se již nic vážnějšího nestalo.
K druhé půli jsme nastupovali s vidinou snadného vítězství, ale iniciativy se chopil soupeř a celý druhý poločas měl mírně navrch, i proto, že jsme nedokázali využít některou z našich šancí. Gól však už nepadl a tak jsme se mohli radovat. Jedinou vadou na kráse byla žlutá karta Tomáše za zdržování hry.

Odehráli jsme těžké utkání. Hlavně v prvním poločase jsme měli mírnou převahu a nezaskočil nás ani smolný vlastní gól. Ke konci jsme dokázali dobře bránit a nepustit soupeře k zakončení. Perfektní výkon podali bratři Matesové v obraně i v útoku. Vítek odehrál také velmi dobrý zápas.
Hráč zápasu: Martin Mates      Profil...      Statistika...

Tentokrát to byl jeho zápas. Vstřelil nádherný první gól, neustále zaměstnával obranu soupeře a v obraně byl také bezchybný. Konečně také prorazil smůlu, která ho provázela a dočkal se s týmem vítězství.

Sviňmetr : 7 sviní (velmi kvalitní)