52. Tomáš Rosenberger (Ondra Mates)
53. Marek Viták (Vojta Sůva)

26. minuta
 55. minuta

Takový vstup do sezóny jsme si ani ve snu nepředstavovali. Po výborném výkonu celého týmu jsme zaslouženě rozdrtili tým Pivoj ZM rozdílem několika tříd 9:0!!! a dosáhli tak nejvyššího vítězství v historii klubu. Na debaklu soupeře se nejvíce podílel Petr, který vstřelil hattrick a na další dva góly přihrál. Své premiérové zásahy do černého v modrobílém dresu si připsali Marek a Matěj, který si tak mohl vychutnat gólovou radost až ve svém devatenáctém zápase, zato však hned dvojnásobnou.

Už poměrně dlouhá cesta na zápas probíhala v "aprílovém" duchu a možná, že se dobrá nálada trochu přenesla i do naší hry. K zápasu jsme nastupovali s poměrně velkým očekáváním, protože jsme o kvalitách soupeře věděli jen velmi málo. Dle nám dostupných informací se mělo jednat o tým, který v Hanspaulce odehrál přes 30 sezón, proto nás velice překvapilo, že proti nám na hřiště vyběhli hráči asi tak našeho věku. Vzhledem k podzimním výsledkům soupeře jsme se oprávněně mohli považovat za favority, naše obvyklá nemohoucnost v koncovce však jakékoliv předčasné závěry trochu brzdila. Naše sestava byla tentokrát docela silná, chyběl pouze nachlazený Vítek, zraněné koleno nepustilo do hry Otu, který tak vynechal první zápas od 20. května loňského roku, Martin Viták na zápas dorazil opět jen v roli fotografa a scházel i Dung, který byl na neurčito vyřazen z kádru.
Lepší úvod utkání jsme si snad ani nemohli přát. Hned při našem prvním útoku Petr, ač obtěžován obráncem, přihrál na levou stranu úplně volnému Tomášovi, který si zpracoval míč a nekompromisně prostřelil gólmana. Hned o dvě minuty později poslal Petr z rohu míč do ohně, brankář ho vyrazil jen na nohu Matěje, který z voleje zavěsil pod břevno - 2:0. V tuto chvíli jsme pochopili, že soupeř asi bude patřit k slabším mužstvům skupiny a že by mohl být ideálním prostředkem ke zvednutí sebevědomí před těžšími zápasy. Naši myšlenku umocnila série šancí v polovině prvního poločasu, kdy nejprve Michal Stodola zleva prošel až k brance, nastřelil ale pouze obránce, o několik desítek vteřin později hasil nebezpečí před Vojtou, který se zjevil sám před prázdnou brankou, na poslední chvíli obránce a tak udeřilo až na třetí pokus. K následnému rohovému kopu se postavil Petr a přestože to vypadalo, že se mu centr po zemi příliš nepovedl, tak na něj nikdo z hráčů nedosáhl a míč skončil k překvapení všech u zadní tyče v brance.
Bylo jasné, že toto utkání máme již pevně ve své moci a asi se bude hrát už jen na skóre. Vzhledem k našemu pohodlnému náskoku si mohl i Honza dovolit vysunout se na okamžik na hrot, docela znepříjemnil rozehrávku Pivoje a málem se prodral i do šance. O mnoho nebezpečněji vypadala situace po jednom z centrů před branku, kde osamocený Marek hlavičkoval zády k brance těsně vedle levé tyče. V 19. minutě se zrodila asi nejhezčí kombinace zápasu: Tomáš vyslal na zteč Marka, ten místo střely volil přihrávku na úplně volného Petra, na kterého už zívala jen prázdná branka. O osudu utkání bylo asi definitivně rozhodnuto.
Tomáš Rosenberger neúnavně rozjížděl naše akce a po spolupráci s ním mohl Petr zkompletovat čistý hattrick. V situaci dva na jednoho přihrával Tomáš mezi nohama křižujícího obránce, Petr už ale míč na hrací ploše nestihl. Další z průniků Michala Stodoly skončil těsně mimo, Vojtově střele po pěkné spolupráci s Michalem a Jakubem chyběla větší přesnost a po střele důrazného Tomáše mohli dezorientovaní obránci děkovat pohotovému zákroku brankáře, který zachraňoval svůj tým před vlastním gólem až na brankové čáře. Mezitím se stačil připomenout i soupeř, dvě z nebezpečnějších akcí ale řešily odkopy Marka, resp. Tomáše.
Vstup do druhého poločasu se nám opět vydařil na jedničku. Tomáš zopakoval svůj tradiční signál, rozehrál dozadu na Ondru, který nacentroval před branku. Tomáš sklepl balon do druhé vlny Matějovi a ten mířil přesně k tyči. Ondra to o chvíli později zkusil zdálky sám a jeho utěšenou střelu vytahoval ze šibenice brankář Pivoje, Marek po pěkné spolupráci s Matějem nastřelil jen gólmana a Tomáš sám před brankou hlavou nedosáhl na centr Petra. V této fázi utkání si soupeř vypracoval dvě největší šance. Naše obrana poprvé chybovala, útočník běžel sám na Michala Malého, udělal mu kličku, ale místo prázdné branky trefil jen tyč. V podobné situaci o minutu později tentokrát volil střelu, Michal nás však podržel a výborným zákrokem šanci zmařil. Hned z protiútoku se Marek dostal až tváří v tvář brankáři, mířil však opět jen do míst, kde byly přichystány jeho rukavice.
Petr Gregor si svůj nejhezčí gól schoval až do druhého poločasu. Po rohovém kopu Pivoje našel odkopávající Jakub na půlící čáře čekajícího Petra, ten se odpoutal od obránce a běžel sám na brankáře. V koncovce se neukvapil, s ledovým klidem přeloboval vybíhajícího gólmana a dokonal tak svůj hattrick. S každým dalším vstřeleným gólem rostla naše chuť do hry a tak nebylo divu, že naše šance neustávaly. Matěj se nechtěl nechat Petrovým úspěchem zahanbit, po jeho centru ale trefil z voleje jen boční síť. Více štěstí měl o minutu později Marek, kterého vysunul opět Tomáš, a ač faulován nečistě hrající obranou Pivoje, prostřelil brankáře. Vzápětí po rozehrávce soupeře zpracoval Matěj na půlce dlouhý výhoz našeho brankáře, poslal po levém křídle Petra, který odcentroval a Matějovi chyběly centimetry k tomu, aby na míč dosáhl.
Další vývoj utkání ovlivnilo vyloučení jednoho z obránců Pivoje, který dostal druhou žlutou kartu za faul na Petra. Z následného přímého kopu přihrál Petr Matějovi, ten však vysoko přestřelil. Ránu Michala Stodoly z dalšího trestného kopu tečoval těsně před gólmanem Vojta, brankář ale stačil vyrazit. V 52. minutě už však udeřilo: Tomáš si zpracoval na prsa roh Ondry a mířil přesně pod břevno. O minutu později Tomáš přihrál do vápna Vojtovi, ten jen patičkou prodloužil mimo dosah brankáře, Marek byl ve skluzu u zadní tyče dřív než obránce a uzavřel brankový účet utkání. Tomáš si svůj jinak povedený zápas v závěru zbytečně pokazil, když byl už v prvním poločase napomínán za řeči, tuto výstrahu však nebral vážně a po druhé žluté musel předčasně ze hřiště. V závěru se ještě připomněl jinak po celý zápas výborně v obraně hrající Jakub, když se probil až před brankáře, ten však jeho střelu vyrazil, stejně jako o několik desítek vteřin později šanci Marka, který s míčem na noze prošel přes celé hřiště a bohužel si nevšiml úplně volného Vojty. Michal Malý se sice ještě pokoušel burcovat tým skandování známého "Deset, deset!", skóre už ale zůstalo nezměněno.

Je nutno vyzdvihnou hlavně kolektivní výkon celého týmu, který rozhodně nepůsobil dojmem, že se hráči na hřišti vidí poprvé. Útok byl velmi produktivní, ale ještě nejméně jednou tolik šancí neproměnil. Obrana tentokrát neměla mnoho práce a to, co prošlo, pochytal spolehlivě chytající Michal Malý, jehož výkon sice mezi našimi ofenzivními úspěchy trochu zapadl, jeho zásluhy na našem vítězství bez obdržené branky jsou však nepopíratelné. Jedinou kaňkou na utkání bylo vyloučení Tomáše, který dostal po právu dvě žluté karty za zbytečné diskuze s rozhodčím.
Náš kapitán Petr Gregor k zápasu poznamenal: "Odehráli jsme vynikající zápas a málokomu se dá něco vytknout. Snad jen, že Róza by se měl naučit držet hubu. A možná, že obrana trošku vypustila závěr. Bylo by asi škoda přijít pár minut před koncem o čistý konto. Za to patří dík hlavně Michalovi, který v těch několika okamžicích nezaváhal a podržel nás. "
Hráč zápasu: Matěj Komanec      Profil...      Statistika...

Nebyl naším nejlepším střelcem, ani nevstřelil nejkrásnější gól, jeho zásahy nesou spíše přízvisko "nejdůležitější". Matějův první gól vnesl na naše kopačky potřebný klid a stejný účinek měla i jeho druhá trefa, která hned zkraje druhého poločasu odmítla veškeré případné komplikace na cestě za bezproblémovou výhrou. Zvláště pak je nutno ocenit to, že to byly Matějovi první ligové góly.

Sviňmetr : 9 sviní (SUPER !!!)