Datum : 22.3.2004 16:00
Místo : Slovan Bohnice
Zápas : Přátelák
Výsledek : 0:2 (0:1)

Černá můra trápení se v útoku je bohužel opět aktuální. Dva víceméně náhodné góly vydláždili soupeři cestu k pohodlnému vítězství, zatímco my jsme neproměnili ani ty nejvyloženější šance.
K utkání jsme nastoupili v hodně improvizované sestavě, pouze s jedním hráčem na střídání, zdravotní problémy vyřadily Matěje, Ondru a Michala Stodolu a Martin Viták svůj návrat do branky opět odložil. Během zápasu se základní rozestavení příliš nedodržovalo, s Petrem se v útoku vystřídali postupně všichni hráči.
V prvních minutách jsme se snažili hrát aktivně, většina našich akcí však končila za pomyslnou brankovou čárou nenalajnovaného hřiště. Útočníci buď prováhali šanci vystřelit a míč pouze odevzdali, nebo naopak místo střely ještě zbytečně přihrávali. Příliš se nám nedařily ani standardní situace, první rohový kop mířící do hřiště vyprodukoval Petr až během druhého poločasu! První větší vzruch v jinak nezáživném prvním poločase přinesl až první gól v naší síti. Centr z levé strany nedokázala obrana odvrátit, míče se v nastalém chaosu zmocnil útočník a s notnou dávkou štěstí jej dotlačil za brankovou čáru.
Po změně stran jsme se pokoušeli více úročit, čehož soupeř využíval k rychlým brejkům. Jeden z nich zužitkoval ve 43. minutě nekrytý hráč, který využil podklouznutí Jakuba a nedůsledného bránění Oty a pohodlně přidal druhý gól. Za tohoto stavu začaly oba týmy daleko více útočit a už se příliš nebránilo. Piranha si vytvořila ještě několik slibných příležitostí, více šancí však bylo na naší straně. Chodili jsme často do přečíslení, v jedné situaci dokonce stáli čtyři hráči před brankou, gól bychom ale asi nedali ani za sto let. Náš asi nejlepší hráč Jakub kromě dobré práce v obraně několikrát nebezpečně vystřelil, Tomáš prošel podél brankové čáry až před brankáře, ale míč do branky neprotlačil, pět minut před koncem prokličkoval Ota přes tři hráče až do pokutového území, ale v koncovce nastřelil jen clonícího obránce. Ota nakonec utkání nedohrál, po nezaviněném střetu s protihráčem v závěru zápasu odkulhal ze hřiště a jeho start v prvním ligovém utkání je velmi nepravděpodobný. Na posledních pár minut se do útoku podíval i brankář Michal Malý, ale na výsledku to už nic nezměnilo.

Nehráli jsme v optimální sestavě, ale to nás v žádném případě neomlouvá, podobné problémy jsme měli i na startu podzimní sezóny a dokázali jsme pravidelně bodovat. Na hřišti se objevili autoři tří čtvrtin našich gólů, přesto se nám nepodařilo brankáře Piraně překonat. Petr s Tomášem, kteří by měli táhnout naši ofenzívu, asi včera neměli svůj den a Dung se opět pouze utápěl v kličkách a kazil jednoduché přihrávky. Sezóna je za dveřmi a my máme rozhodně co napravovat. Jak se říká: "Bez gólu se nedá vyhrát". V našem případě to platí dvojnásob...
Hráč zápasu: Michal Malý      Profil...      Statistika...

Ani jednomu gólu nemohl zabránit a několik dalších šancí pochytal.

Sviňmetr : 4 sviní (slabý průměr)