Místo : Podvinný Mlýn
Zápas : 8.kolo Hanspaulka
Výsledek : 1:3 (0:2)

53. Jakub Růžička (Richard Duben)

V chladném nedělním dopoledni vyběhlo torzo naší sestavy k dalšímu důležitému zápasu v boji o postup do 7. ligy. Kombinace probíhajících prázdnin s rozrůstající se marodkou vykonala své a tentokrát jsme sestavu lepili opravdu na poslední chvíli. Nakonec se nás sešlo i s Michelem Issou a rozespalým Vojtou devět.
Kromě pravidelných absentérů Petra a Martina Vitáka chyběly i základní kameny sestavy - Tomáš, který se nestihl dát do pořádku po zranění z minulého zápasu, nachlazený Martin Mates a Michal Stodola. I přes značně zúžený kádr a absenci velkých opor jsme samozřejmě chtěli bodovat, pokud možno zvítězit. Soupeř se zase po dvou porážkách v řadě chtěl opět chytit, což slibovalo napínavé a vyrovnané střetnutí.
Zápas začal v poměrně ostrém tempu a šance se střídaly rovnoměrně na obou stranách. Soupeř se snažil proniknout k naší brance hlavně středem hřiště, což se mu díky naší nedůslednosti ve středu pole často dařilo, my jsme kontrovali průniky po stranách, kde nám soupeř nechával více volného prostoru. Po pravé lajně jezdil po celé utkání jako motorová myš náš nejlepší hráč Jakub Růžička, zleva se snažil zakládat útočné akce hlavně Ota. První důležitým momentem utkání byla rychlá vedoucí branka Dieselu, kdy jeden z útočníků dokázal dostat přes dvojblok bránících hráčů a prostřelil gólmana. Po obdrženém gólu jsme se dostali do útlumu, který až na pár výjimek poznamenával naši hru po celý první poločas. Naše šance v pohodě likvidovala obrana s brankářem, naopak soupeřovy akce byly čím dál nebezpečnější. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat - po závaru před naší brankou se míč odrazil k volnému protihráči, který měl dostatek času si připravit palebnou pozici a s pomocí nechtěné teče bránícího Oty uklidil míč do sítě. Brankář měl v tu chvíli zakrytý výhled a neměl šanci nijak zasáhnout. Do přestávky pak Diesel stačil po rychlém brejku nastřelit tyč. Za poločasový hvizd rozhodčího jsme byli docela rádi.
Celá druhá polovina zápasu se odvíjela naopak v naší režii. Soupeř viditelně polevil v obraně a ani do útoku se příliš nepouštěl, asi si už myslel, že má vyhráno. My jsme dostali daleko více prostoru pro založení útoku a začali si vytvářet i šance, tradičně jsme ovšem vyhořeli v koncovce. Až v 53. minutě jsme se po spolupráci celého útoku dočkali. Richard vypíchl míč jednomu z obránců, posunul na levou stranu svému bratrovi, ten odcentroval, Vojta pustil míč na zadní tyč, Richardovu střelu brankář vyrazil jen před sebe a Jakub už z druhé vlny mířil přesně. Svitla nám naděje na zvrat, vrhli jsme všechny síly do útoku a soupeř toho náležitě využil. Při jednom z posledních útoků jsme zapomněli na dvojici útočníků a ti svoji šanci proměnili. Klasickou situaci dva na jednoho zakončil hráč Dieselu střelou mezi nohy padajícího gólmana. Veškeré naše snahy alespoň na snížení už vyšly naprázdno.

Absence Tomáše byla až příliš viditelná. Měli jsme opět spoustu šancí, tentokrát ale ne vyložených. Soupeř nám hlavně v druhém poločase poskytl nebývalý prostor pro hru, my jsme však hozenou rukavici nedokázali zdvihnout a po zásluze přenechali šťastnějšímu soupeři oba body.
Poměrně kritický byl po utkání i náš kapitán Ota Duben: "Už je mi docela trapný to omílat pořád dokola, ale náš útok vážně nestojí za nic. Sice jsme v součtu s jarní sezónou už podesáté za sebou vstřelili v lize alespoň jeden gól, ale na to, hrát na 1:0, naše obrana prostě ještě nemá. Nevyvarovali jsme se několika kiksů v obraně a porážka byla na světě. Ale věřím, že dokážeme zahrát mnohem lépe a ideální šanci máme v dohrávce proti No Madam! B. Cesta alespoň za třetím místem ve skupině vede pouze přes vítězství, ale pokud zahrajeme jako dnes, nemáme naději..."
Hráč zápasu: Jakub Růžička      Profil...      Statistika...

Obránce nebo útočník? Občas to opravdu poznat nebylo. Pravá strana byla jeho doménou, neustále se s větším či menším úspěchem snažil zakládat útoky a vstřelil dokonce náš jediný gól.

Sviňmetr : 4 sviní (slabý průměr)